مشهد ـ با تشکیل شورای ملی زیارت بر طبق جدیدترین مصوبه هیأت وزیران، یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی به عنوان دبیر شورای ملی زیارت معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هدف از تشکیل شورای ملی زیارت، توسعه و تعمیق و ترویج فرهنگ زیارت و اتخاذ تصمیمات هماهنگ در خصوص امور فرهنگی، رفاهی، عمرانی، زیربنایی و زیرساخت ها در امور زائران در مقیاس ملی و بین المللی است.

پیش از این کارگروه ملی زیارت فعال بود اما ارتقای این کارگروه به شورای ملی می تواند حوزه زیارت را به طور جدی و مؤثر حمایت کند تا مشکلات اصلی مردم در سفرهای زیارتی مرتفع شود، از این رو محوریت اقدامات این شورا بر حرم و بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) متمرکز است.

بر همین اساس، ریاست شورا ملی زیارت بر عهده شخص رئیس جمهور قرار دارد و وزرای مرتبط مانند وزرای راه و شهرسازی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، امور خارجه، وزارت کشور، وزارت اطلاعات، آموزش و پرورش، رؤسای سازمان های برنامه و بودجه کشور و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، استانداران خراسان رضوی، قم و فارس و تولیت های آستان های قدس رضوی، حضرت معصومه (س) و حضرت احمد ابن موسی کاظم (ع) اعضای این شورا هستند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان