یک نماینده مجلس، ابراز امیدواری کرد اجرای طرح دارویار به گونه ای پیش برود که بتوان از این طرح به عنوان دستاورد دولت سیزدهم نام برد.

قاسم ساعدی، در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص طرح دارویار، گفت: به باور من، یکی از تصمیمات مثبت وزارت بهداشت و دولت، ارائه طرح «دارویار» بود که امیدوارم در هفته های آتی، کار به گونه ای جلو برود که از آن به عنوان دستاورد دولت سیزدهم یاد کنیم.

وی افزود: اینکه زنجیره ارائه خدمات دارویی به بیماران تغییر کرد، یک ضرورت بود. افزایش تعداد داروهای تحت پوشش بیمه و کاهش هزینه های پرداختی از سوی بیماران، یک کار مهم و شایسته است، زیرا بسیاری از خانواده های ایرانی مستقیماً با این موضوع در ارتباط هستند.

ساعدی تصریح کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی یک کار اشتباه بود که اقتصاد ما را چند سالی به خودش معتاد کرد. از طرفی، چون ایران تحریم است و با محدودیت ارزی مواجه بودیم باید مسیری را در نظر می گرفتیم که به عدالت و البته واقعیت های جامعه نزدیک تر می بود. تصور می کنم طرح «دارویار» بتواند به رفع مشکلاتی که به واسطه تخصیص ارز ترجیحی و واردات دارو داشتیم، کمک کند.

وی اظهار داشت: موضوع قاچاق که البته در حوزه دارو هم بیداد می کرد، همیشه یکی از معضلات کشور بود و البته همچنان هم هست، اما طرح «دارویار» هرچند باید در عمل خود را اثبات کند، ولی در قالب نظری این طور احساس می شود که یک نقشه راه مناسب برای حل این موضوع باشد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: تورم در ایران، مخصوصاً در سال های اخیر بسیار بالا است. تولید دارو هم با تورم های اخیر با مشکلاتی توأم شد، اما با مسیری که وزارت بهداشت در حوزه دارو داشته است، به نظر، نظارت و حمایت بیش از پیش خواهد شد. یادمان باشد اگر دولت ها در حوزه سلامت عملکرد خوبی داشته باشند، حتماً پایگاه اجتماعی دولت ها نیز رشد خواهد کرد، زیرا این حوزه مثل آموزش در کشور بسیار مهم و همه گیر است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان