در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

تصادف توله یوز آسیایی تایید شد

۱۴۰۱/۰۵/۱۵ ۱۱:۰۶ کد خبر: 176257

عوامل اجرایی پارک ملی توران و اداره حفاظت محیط زیست میامی، خبر تصادف یک قلاده توله یوزپلنگ آسیایی با یک دستگاه خودرو در اطراف منطقه حفاظت شده توران را تایید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی خبر واصله از سوی عوامل محلی به پارک ملی توران در ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه روز جمعه ۱۴۰۱/۵/۱۴ مبنی بر تصادف یک قلاده توله یوزپلنگ آسیایی با خودرو، عوامل اجرایی پارک ملی توران و اداره حفاظت محیط زیست میامی به محل حادثه که در فاصله ۱۵ کیلومتری خارج از منطقه حفاظت شده توران (مناطق آزاد میامی) در حد فاصل سه راهی زیدر تا کاروانسرای میان دشت (محدوده کال تاغی) واقع است، عزیمت کردند که پس از گشت و بررسی موضوع، خبر واصله مورد تائید قرار گرفت.

این در حالی است که طی روزهای گذشته، پایش شبانه روزی این محور به ویژه در محدوده الحاک - عباس آباد (داخل مرز منطقه حفاظت شده توران) در دستور کار یگان حفاظت محیط زیست دو اداره بوده است.

همچنین موضوع احتمال خبر تصادف یوز با خودروهای عبوری از منطقه حفاظت شده توران و زیستگاه های اطراف در کارگروه اضطراری بحران استانداری سمنان نیز مطرح و مصوب گردید که عوامل پلیس استان و شهرستان میامی همکاری لازم جهت پایش شبانه روزی محدوده های زیستگاه یوز در مجاورت جاده ترانزیت میامی - عباس آباد را معمول دارند.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان