جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران کشور با بیان اینکه جبهه مقاومت، حماس و حزب الله، بارها رژیم صهیونیستی را ذلیل و شکست داده اند، گفت: جبهه مقاومت تا نابودی رژیم صهیونیستی دست از پا نخواهند کشید.

به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، سردار محمدرضا فلاح زاده در پنجمین یادواره شهید مدافع حرم فرمانده نابغه مرتضی حسین پور شلمانی فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون در گلزار شهدای شلمان با بیان اینکه در طول تاریخ مردم این منطقه به شیعه خدمت زیادی کردند، اظهار کرد: علما و امثال میرزاکوچک خان ها از جمله مبارزانی بودند که سر مقابل دشمن خم نکردند و رشیدانه در مقابل دشمن ایستادگی کردند. 

وی با بیان اینکه تولد امام حسین (ع) همراه با گریه پیامبر اکرم (ص) و امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) بود، گفت: امام حسین در طول عمر زندگی خود، همه سختی ها و دشمنی ها علیه پیامبر و پدر و مادر خود دید و همه آن ها را شاهد بود و همه بیعت ها و بیعت شکنان را نیز دید و در جنگ های زیادی همراه با پدرش بود. 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران کشور با بیان اینکه هدف امام حسین (ع)، احیای سنت پیامبر و امر به معروف و نهی از منکر بود، افزود: دشمنان اسلام زور و خشنونت را جایگزین اسلام رئوف و مهربانی و اسلام محمدی کرده بودند ولی اهالی کوفه و مکه و غیره امام حسین را در عمل یاری نکردند و اندک افرادی با امام در کربلا بودند. 

فلاح زاده با بیان اینکه چندین سال بعد پیروان یزیدیان به دنبال همان اهداف، دست به تخریب قبور ائمه و فتنه علیه اسلام کردند، تصریح کرد: اگر امام و انقلاب اسلامی نبود، صدام با همکاری دیگر کشورهای همراه خود از تهران عبور می کرد و از مرز خراسان نیز می گذشت و آنچه که مدنظر داشته بودند را در کشور پیاده می کردند ولی مردم امام خود را شناختند و در دوران دفاع مقدس، ذلت را نصیب صدام و هم پیمانانش کردند. 

وی با بیان اینکه آمریکا با نیروسازی در منطقه اقدام به تخریب کشورها از جمله سوریه و عراق، یمن و دیگر کشورهای اسلامی با ایجاد داعش کردند، گفت: داعش در مقطعی به حرم حضرت زینب و امام حسین رسیده بودند و در دسترس تک تیراندازهای داعش بود ولی دلدادگان امام حسین (ع)، به مصاف دشمنان خدا رفتند و آن ها را عقب راندند.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران کشور با بیان اینکه در مقابله با داعش یک بار دیگر اردوگاه علویان در مقابل اردوگاه امویان قرار گرفته بود، افزود: داعش عهد بسته بود که حرم حضرت زینب (س) و امام حسین (ع) را با خاک یکسان کند و برای خود حکومت جهانی در نظر گرفته بود ولی با پیروان امام حسین (ع) روبرو شدند و اجازه وقوع کربلای دیگری ندادند و داعش را نابود کردند.

فلاح زاده با بیان اینکه یکی از دلاورانی که مقابل داعش ایستاد و فرمانده میدان بود شهید مرتضی حسین پور شلمانی ملقب به حسین قمی بود، تصریح کرد: حسین قمی یکی از چهره های درخشان سپاه بود که فرماندهی وی در جبهه مقاومت موجب بازگشایی مسیر آزادسازی نبل و الزهرا و حلب و غیره شد. 

وی با بیان اینکه شهید حسین پور از جمله افرادی بود که در مناطق مختلفی از سوریه و عراق نقش داشت و تاریخ و برگ زرینی را در تاریخ سپاه اسلام ثبت کرد، گفت: شهید قمی در فتح سدالوعر، آزادسازی سامرا و منطقه بیجی و بوکمال نیز نقش داشت و نگذاشت دست داعش به حرمین عسگریین برسد. 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران کشور خطاب به دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی بیان کرد: همه شهیدان ما افتخارشان به این است که پیرو امام حسین (ع) هستند و به تعبیر حاج قاسم سلیمانی، همه ملت امام حسین (ع) هستیم و هیچ وقت دست از جهاد و مبارزه با دشمنان خدا دست بر نمی داریم. 

فلاح زاده همچنین خطاب به رژیم صهیونیستی و جنایت هایش در چند دهه گذشته افزود: اگر در گذشته رژیم صهیونیستی مردم مظلوم فلسطین را قتل عام می کردند و صدای مردم مظلوم به جایی نمی رسد و مردم را از سرزمین واقعی خود بیرون می کردند ولی امروز دیگر آن روز نیست. 

وی با بیان اینکه جبهه مقاومت، حماس و حزب الله بر شما سایه افکنده اند و بارها رژیم صهیونیستی را ذلیل و شکست داده اند، گفت: رژیم صهیونیستی بارها در جنگ های چند روزه، ۲۲ و ۳۳ روزه مقابل حماس و حزب الله شکست خورده اند و جبهه مقاومت تا نابودی رژیم صهیونیستی دست از پا نخواهند کشید و آن روز، زمان آتش بس در اختیار نیروهای جبهه مقاومت خواهد بود. 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران کشور با بیان اینکه سلام فرمانده پیوندی را بین امت ایجاد کرد، تصریح کرد: سلام فرمانده، مهدی را در دل های جوانان و نونهالان امت زنده کرد و این سرود انقلاب و دفاع از انقلاب برای نسل جوان زنده و اطاعت از ولی فقیه و ارزش های متعالی الهی را زنده و ما را به یاد امام زمان، شهدا، علما و دیگر بزرگان می اندازند و یاد همه آن ها را زنده کرد.

به گزارش لنگرخبر، شهید مرتضی حسین پور (حسین قمی) ۱۶ مردادماه ۱۳۹۶ در حین عملیات مستشاری در خاک سوریه به مقام رفیع شهادت نائل آمد و آسمانی شد. 

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان