رشت- دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه زیارت عاشورا تحلیل نیم قرن تاریخ اسلام است، گفت: در زمان امام حسین (ع) تلاش کردند جریان فکری و مرجعیت سیاسی و معنوی از بین برود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رضا رمضانی صبح دوشنبه در مراسم عزاداری صبح روز عاشورای حسینی که در حرم حضرت فاطمه اخری (س) خواهر امام رضا (ع) در رشت برگزار شد، اظهار کرد: حضرت علی (ع) معجزه تربیتی پیامبر اکرم (ص) بوده است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه ۲۳ سال تلاش پیامبر اکرم (ص) سبب شد تا گفتمان توحیدی بر قومیت گرایی غالب شود، تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) با استدلال خود توانست همه را قانع کند.

نخستین مؤلفه در تمدن اسلامی توحید است

وی با بیان اینکه کار فرهنگی و تربیتی نیازمند زمان بیشتری است، افزود: نخستین مؤلفه در تمدن اسلامی، توحید است.

آیت الله رمضانی خاطرنشان کرد: نظام باید نظام توحیدی بوده تا مسیر بشر مسیر سازندگی و تربیت باشد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه در حوزه جامعه و امور اجتماعی هدف انبیای الهی برقراری عدالت بوده است، ابراز کرد: پیامبر اکرم (ص) در مدت زمان کوتاهی و در شرایط آن زمان به تربیت جاهلیت پرداخت.

وی با اشاره به افرادی که پیامبر اکرم (ص) با آن ها مواجه بود، اذعان کرد: دسته اول به دنبال معجزه بودند که پیامبر اکرم (ص) به آن ها معجزه نشان می داد.

آیت الله رمضانی ادامه داد: دسته دوم افرادی بودند که معجزه نمی خواستند چون گفتمان پیامبر اکرم (ص) برای آنها به عنوان معجزه بود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) اضافه کرد: دسته سوم افرادی بودند که علاوه بر بهانه جویی، معجزه ها را نیز نمی پذیرفتند.

اگر مرجع دینی نبود دین تحریف می شد

وی با اشاره به اینکه اگر ما مفسر دین و مرجع علمی نداشته باشیم دین تحریف می شود، گفت: بعد از پیامبر اکرم (ص) مرجع علمی، معنوی و سیاسی باید معرفی می شد که خداوند گزینه خود یعنی حضرت علی (ع) را انتخاب کرد.

آیت الله رمضانی اظهار کرد: اگر پیامبر اکرم (ص) رهبر دینی را معرفی نمی کرد چیزی از دین باقی نمی ماند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه جریان غدیر، استمرار بیان و گفتمان توحیدی است، تصریح کرد: بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) به مرور مرجعیت دینی حذف و مراجعه به حضرت علی (ص) به صورت مقطعی انجام می شد.

وی با اشاره به اینکه زیارت عاشورا تحلیل نیم قرن تاریخ اسلام است، افزود: در زمان امام حسین (ع) تلاش کردند جریان فکری و مرجعیت سیاسی و معنوی از بین برود.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه از ۱۰۰ سال قبل، انگلستان به دنبال اختلاف بین شیعه و سنی و به وجود آوردن بهائیت و وهابیت و تخریب قبور ائمه (ع) بوده است، ابراز کرد: جریان های زیادی در طول تاریخ شفاعت اهل بیت (ع) را حذف و انکار کردند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر اینکه طراحان فکری امروز در دنیا وجود دارند که علیه شیعه و سنی اختلاف پراکنی می کنند، خاطرنشان کرد: افرادی مانند مارکس طراحی فکری یک جریان را بر عهده داشت و استالین و لنین آن را اجرایی کردند.

جامعه نیاز به رهبر دارد

وی اذعان کرد: برخی ها بعد از جریان عاشورا، صحبت کردن بر روی منبر در خصوص شهادت امام حسین (ع) را ممنوع کرده و با بی شرمی یزید را مجتهد می دانستند.

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه در جریان عاشورا کار به جایی رسید که امام حسین (ع) را فردی خارجی معرفی می کنند، افزود: دشمنان اهل بیت (ع) با حذف فکری به دنبال گرفتن مرجعیت از امامان معصوم (ع) و یا به دنبال حذف فیزیکی آن ها بودند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) اضافه کرد: برخی ها به راحتی دین را تحریف و با حجاب و عفاف مخالفت می کنند؛ برخی ها هم شأن خود را بالا دانسته و ولایت را انکار می کنند.

وی با اشاره به اینکه ولی فقیه باید فقیه، عادل، مدیر، مدبر، سیاست مدار باشد، تاکید کرد: جامعه نیاز به رهبر دارد و در کل دنیا این موضوع تعریف شده است.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه اگر دسترسی به عصمت نداریم حداقل عدالت باید رعایت شود، اذعان کرد: دین راضی نیست هر کسی رهبری جامعه را عهده دار شود جز اینکه عصمت و عدالت داشته باشد و مقام معظم رهبری مناسبت ترین فرد در این جایگاه هستند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان