مشاور رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اجرای طرح دارویار، گفت: نگرانی اصلی داروخانه ها اعتبارات بود که ۲۰۰۰ میلیارد تومان به آنها پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حیدر محمدی، در نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: گفت: نگرانی اصلی داروخانه ها اعتبارات بود که ۲,۰۰۰ میلیارد تومان به آنها پرداخت و ۲,۰۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز به زودی پرداخت می شود.

وی ادامه داد: پیگیر مطالبات داروخانه ها هستیم و در مورد پرداخت مابه التفاوت ارز نیمایی برای صنعت نیز وزیر بهداشت با معاون اول رئیس جمهور مکاتبه کرده و برای اینکه نقدینگی با مشکل مواجه نشود، تقاضا کردیم ۶ ماه مهلت داده شود.

حیدری افزود: البته در مورد بحث نقدینگی اولیه درخواست کردیم ۲۰ درصد را زمان ثبت سفارش و مابقی را بعد از ترخیص پرداخت کنند.

وی گفت: در خصوص مواد اولیه مقرر شد قیمت ها با الگوگیری از قیمت های وارداتی انجام شود و اگر تولیدکنندگان مواد اولیه تمکین نکنند، اجازه واردات مواد اولیه صادر می شود.

مشاور رئیس سازمان غذا و دارو افزود: همچنین در مورد بحث فرماندهی قرارگاه، وزیر بهداشت نیز به رئیس جمهور پیشنهاد کرد که ابلاغ برای یک نفر صادر شود تا دستگاه ها به خط شده و این موضوع مهم است و باید انجام شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان