رشت- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برداشت ۲۰ هزار هکتار از اراضی شالیزار استان گفت: باران روزهای اخیر خسارتی نداشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی موسوی شامگاه سه شنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به اینکه گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد، گفت: ۹۷ درصد شالیزارها به مرحله خوشه دهی رسیده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان برداشت شده است، اضافه کرد: بر اساس توصیه های انجام شده به کشاورزان تاکنون ۱۶ هزار هکتار از این اراضی به صورت مکانیزه برداشت شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان در ادامه با اشاره به بارش های روزهای گذشته و ادامه آن تا اواخر وقت روز چهارشنبه افزود: خوشبختانه این بارش ها خسارتی برای مزارع در پی نداشته است.

وی با بیان اینکه شالیکاران باید برای جلوگیری از بروز خسارت اعم از ورس و خوابیدگی شالیزارها محل عبور آب مزارع را باز بگذارند، ادامه داد: با توجه به افزایش رطوبت زمین امکان ظهور بلاست برنج وجود دارد لذا با کمک از مراکز ترویج و همچنین کارشناسان جهاد کشاورزی اقدام به سم پاشی مزارع خود کنند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان