دستگاه قضا در پی درخواست جمعی از بومیان منطقه قلعه بین لیسار مبنی بر جلوگیری از تغییر کاربری، دستور ممنوعیت واگذاری این اراضی را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تالش، چندی پیش بود که اهالی قلعه بین لیسار با ارسال طوماری برای خبرنگار فارس در تالش، خواستار پیگیری و بررسی واگذاری اراضی ساحلی این منطقه به اشخاص حقیقی شده بودند. 

ساکنین بومی قلعه بین معتقد بودند واگذاری این اراضی، آسیب های زیست محیطی و اجتماعی را در پی دارد، زیرا این اراضی از گذشته محلی برای تفریح و برگزاری مسابقات اسب دوانی و غیره توسط بومیان منطقه و همچنین جزو مناطق حفاظت شده است. 

این منطقه آنقدر برای مردم قلعه بین اهمیت داشته که دوستاران طبیعت در این بخش برای حفظ محیط زیست اقدام به کاشت بیش از دوهزار اصله نهال در این منطقه کرده اند. 

در همین راستا معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به درخواست جمعی از اهالی قلعه بین بخش کرگانرود مبنی بر جلوگیری از واگذاری اراضی ساحلی در این منطقه به افراد حقیقی اظهار کرد: حسب دستور رئیس کل دادگستری گیلان در زمینه بررسی درخواست مردم منطقه، جلسه ای با حضور نمایندگان سازمان های ذیربط در دفتر کار بنده برگزار و موضوع مورد بررسی قرار گرفت. 

احمد آقایی با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام شده در محیط زیست و منابع طبیعی استان، اراضی گزارش شده در محدوده ۲۳۸ هکتاری تالاب جوکندان تالش قرار دارد، افزود: با توجه به اینکه این اراضی جزو مناطق چهارگانه حفاظت محیط زیست می باشند، قابلیت واگذاری به اشخاص حقیقی و حقوقی را نداشته و هرگونه واگذاری خلاف قانون است. 

وی با تاکید بر عزم جدی دستگاه قضایی در برخورد و مقابله با افرادی که قصد دست درازی به منابع ملی و محیط زیست را دارند، از مردم گیلان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلفات مشابه آن را به دستگاه قضایی گزارش دهند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان