رشت- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به خاکسپاری استاد «هوشنگ ابتهاج» در رشت گفت: مراسم بزرگداشت استاد «ابتهاج» ۹ صبح روز جمعه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا ثقتی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استاندار گیلان در همان روزهای ابتدایی درگذشت استاد ابتهاج برای انتقال پیکر وی به استان اعلام آمادگی کرد، گفت: پیکر استاد ابتهاج روز چهارشنبه به ایران انتقال می یابد و مراسم بزرگداشت وی نیز صبح پنج شنبه در تالار وحدت برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه پیکر استاد ابتهاج پس از مراسم بزرگداشت تالار وحدت به رشت منتقل می شود، افزود: مراسم باشکوهی در روز جمعه ۹ صبح و با حضور خانواده استاد ابتهاج و اهالی فرهنگ و هنر در رشت برگزار می شود و پس از آن پیکر استاد ابتهاج در زادگاه وی یعنی رشت به خاک سپرده می شود.

وی تصریح کرد: تمامی برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم توسط مسئولان ارشد استان در حال انجام است تا مراسم در خور شأن استاد ابتهاج برگزار شود.

ثقتی با بیان اینکه برگزاری مراسم بزرگداشت استاد ابتهاج ماهیت بین المللی دارد، افزود: این امر نشان دهنده آن است که جمهوری اسلامی نسبت به جامعه نخبگانی نگاه تکریم گونه دارد.

وی عنوان کرد: در تلاش هستیم مراسم بزرگداشت به نحو احسن انجام شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان