به گفته نایب رئیس کمیته ملی المپیک، پرونده تمام متقاضیان حضور در انتخابات پس از بررسی فرم های ثبت نام و تطبیق مدارک در اختیار مراجع ذی صلاح گذاشته شده اما هنوز نتیجه ای اعلام نشده است.

طاهره طاهریان در گفتگو با خبرنگار مهر، با یادآوری اینکه ۳۱ نفر اقدام به نام نویسی برای تصدی پست های مختلف هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک کردند، گفت: طبق دستورالعمل اجرایی که برای انتخابات مصوب شده است، بررسی فرم های تکمیل شده ثبت نام و مدارک کاندیداها و تطبیق با شرایط احراز سمت های مختلف منطبق بر اساسنامه و دستورالعمل جزو وظایف ستاد تطبیق و بررسی روند برگزاری انتخابات بود.

وی که عضو این ستاد به حساب می آید، ادامه داد: ستاد فرم ثبت نام و مدارک تمام کاندیداها را پیش از ارسال به مراجع ذی صلاح مورد بررسی قرار داد. البته این کار به صورت یکباره و در یک جلسه انجام نشد بلکه در جریان نام نویسی کاندیداها به مرور جلسات ستاد تطبیق برگزار شد تا فرم نام نویسی و مدارک کاندیداهای ثبت نام شده را مورد بررسی قرار دهد. بعضاً مدارک کاندیداها ناقص بود که موضوع را اطلاع می دادیم تا بتوانند نسبت به تکمیل آن اقدام لازم را انجام دهند.

نایب رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: این بخش از مسئولیت ستاد در مورد همه کاندیداها انجام شده است. پذیرش یا رد کاندیداها جزو اختیارات ستاد نبود. این ستاد پرونده هر ۳۱ کاندیدا را به منظور بررسی و تایید صلاحیت در اختیار مراجع ذی صلاح قرار داد تا بر اساس نتایج دریافتی، نسبت به نهایی کردن فهرست کاندیداها اقدام شود.

وی با بیان اینکه تا به امروز از طرف مراجع ذی صلاح هیچ پاسخی در رابطه با کاندیداها و صلاحیت آنها اعلام نشده است، در مورد زمان پیش بینی شده برای نهایی شدن این کار توضیح داد و گفت: طبق جدول تنظیم شده برای انتخابات و با توجه به برگزاری آن در تاریخ ۶ شهریورماه باید تا پایان مردادماه وضعیت صلاحیت کاندیداها نهایی شده باشد تا بر اساس آن بتوانیم اسامی کاندیداهای شرکت کننده در انتخابات و خلاصه پرونده آنها را در اختیار اعضای مجمع قرار دهیم.

طاهریان تصریح کرد: تا به امروز مراجع ذی صلاح هیچ موضعی در رابطه با کاندیداها نداشته اند و اصلاً نتیجه و پاسخی به کمیته ملی المپیک اعلام نکرده اند اما قاعدتاً طی روزهای آینده این کار باید انجام شود تا طبق جدول بتوانیم به دیگر امور مربوط به انتخابات رسیدگی کنیم.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان