آستارا- فرمانده مرزبانی فراجا از کشف ۴.۵ تن انواع مواد مخدر طی ۷۲ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در چهار ماه گذشته ۴ هزار میلیارد تومان کالای قاچاق در مرزها کشف شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمد علی گودرزی عصر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود نگرانی ها در حوزه مواد مخدر در جنوب شرق کشور گفت: روز گذشته در یکی از گمرکات کشور دو تریلی که هرکدام ۵۶۰ کیلو مواد مخدر از نوع شیشه در آنها تعبیه شده بود و از کشورهای همسایه در جنوب شرق وارد کشور شده که در گمرک و مرزبانی با انجام عملیاتی هدفمند و سریع موفق به زمین گیر کردن قاچاقچیان شدیم.

وی همچنین از کشف ۴۶۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اضافه کرد: قاچاقچیان این مقدار مواد مخدر را به صورت ماهرانه در شناور صیادی جاسازی کرده بودند که مرزبانان و دریابانان منطقه در دریای خلیج فارس و در حوزه بوشهر موفق به کشف آن شدند.

فرمانده مرزبانی فراجابا اشاره به کشف بیش از ۴.۵ تن مواد مخدر طی ۷۲ ساعت گذشته افزود: متأسفانه عمده کشفیات مواد مخدر از نوع صنعتی است.

سردار گودرزی با بیان اینکه زنگ خطر در حوزه مواد مخدر در حال به صدا در آمدن است، ادامه داد: باید گذرها و پایانه های مرزی هر چه سریع تر به ایکس ری و سایر سیستم های کنترل بازرسی مجهز شود لذا متصدیان امر باید توجه و عنایت بیشتری در این حوزه داشته باشند تا زیرساخت ها فراهم شود.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم مواد مخدر صنعتی وارد کشور شود که هر گرم و هر سانت این مواد مخدر می تواند چند جوان را مبتلا به این بلای خانمان سوز کند.

فرمانده مرزبانی فراجا به میزان کشفیات در بخش کالای قاچاق اشاره کرد و افزود: با توجه به فرامین فرمانده معظم کل قوا و تبیین شعار سال مرزبانان در حوزه ۲۷۰۰ کیلومتری مرزهای دریایی و مرزهای خشکی توانستند در چهار ماه گذشته کالاهای قاچاق با ارزش حدود ۴ هزار میلیارد تومان کشف کنند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان