در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

گرمی-رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمی گفت: تعداد گاوچرانک مشاهده شده در مناطق نواحی مرزی شهرستان گرمی بیش از ۵ هزار بال برآورد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحیمی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد گاوچرانک مشاهده شده در مناطق نواحی مرزی شهرستان گرمی بیش از ۵ هزار بال برآورد شده است.

وی افزود: در بررسی میدانی از منطقه موران و نوار مرزی شهرستان گرمی، دسته های بزرگ پرنده حمایت شده گاوچرانک که گونه ای از حواصیل ها است در نواحی نزدیک به رودخانه ها و منابع آبی مشاهده شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمی بیان کرد: طبق اظهار اهالی محل، این پرنده در سال های پیش نیز در این موعد به منطقه مهاجرت کرده بودند اما امسال تعداد این پرندگان در منطقه افزایش قابل توجهی داشته است.

رحیمی ادامه داد: با توجه به مشاهده این پرندگان در ۲ طرف مرز، به احتمال زیاد آنها از کشور جمهوری آذربایجان به منطقه مهاجرت کرده باشند.

وی افزود: طبیعت دوستان حیات وحش و محیط زیست ضمن ممانعت از شکار و صید یا زنده گیری پرندگان و تخریب زیستگاه های تالابی، در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا هرگونه مورد تلفات یا بیماری با شماره ۱۵۴۰ تماس بگیرند.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان