مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با تاکید بر لزوم توجه به تکمیل بندر گردشگری چمخاله در دو فاز گفت: فاز اول این بندر که توسط اداره کل بنادر و دریانوردی در حال ساخت است دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی می باشد.

حسین یونسی امروز در گفت وگو با لنگرخبر با بیان اینکه استان گیلان دارای سه بندر مهم و استراتژیک است، اظهار کرد: گیلان دارای سه بندر آستارا، انزلی و چمخاله است که دو بندر آستارا و انزلی بنا بر تجاری و بندر چمخاله یک بندر گردشگری است. 

وی با اشاره به نقش بنادر تجاری استان گیلان در توسعه اقتصادی کشور گفت: دو بندر آستارا و انزلی جزو مهم ترین بنادر کشور هستند که در حوزه صادرات، واردات و ترانزیت کالا نقش مهم و تاثیرگذاری دارند. 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تاکید بر لزوم توجه به تکمیل بندر گردشگری چمخاله در دو فاز افزود: بندر چمخاله به لحاظ گردشگری برای استان گیلان بسیار حائز اهمیت است لذا فاز اول این بندر که توسط اداره کل بنادر و دریانوردی در حال ساخت است دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی می باشد. 

به گفته یونسی، فاز دوم بندر چمخاله پس از تکمیل فاز اول و فراهم آوری زیر ساخت های لازم نظیر اسکله و پل، توسط بخش خصوصی ساخته می شود.

وی از برگزاری جلسه با مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان در خصوص استفاده بهینه از بندر گردشگری چمخاله خبر داد و افزود: اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری تخصص ویژه ای در امر گردشگری دارد به این منظور در تلاشیم تا در فاز دوم و تکمیل بندر چمخاله از ظرفیت تخصصی این اداره کل نهایت بهره را ببریم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه بندر انزلی دارای بخش گردشگری دریایی بسیار مهمی است، تصریح کرد: بخش دریایی بندر انزلی از جاذبه گردشگری بسیار خوبی برخوردار است که باید اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری با انتخاب یک سرمایه گذار قوی در بخش خصوصی از این ظرفیت نهایت استفاده را کند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان