رشت - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: اجلاسیه کنگره بین المللی میرزا کوچک در برج میلاد تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا ثقتی ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه کنگره بین المللی میرزا توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با میزبانی گیلان در حال انجام است، اظهار کرد: در این کنگره بیش از ۷۰ عنوان برنامه فرهنگی، هنری و تولید محتوا در بخش های و سمعی و بصری و گردشگری انجام می شود.

وی با اشاره به مرمت بنای مشهد میرزا به عنوان برنامه های پیش بینی شده عمرانی این کنگره افزود: برگزاری چهار اجلاسیه در برج میلاد، قم، عراق و تالار مرکزی رشت مهمترین برنامه های در دستور کار این کنگره است.

ثقتی به حضور و سخنرانی مقامات کشوری و لشگری و چهره های برجسته فرهنگی و هنری و اعضای شورای فرهنگی عمومی و شورای سیاستگذاری از گیلان اشاره و تاکید کرد: رونمایی از چند رویداد این کنگره و تجلیل از چهره ها و شخصیت هایی که به بازشناسی شخصیت میرزا و نهضت جنگل کمک کرده اند بخشی از برنامه های کنگره میرزا است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اجرای سنفونی سوگواره شهید میرزا کوچک گفت: یکی از رسالت ها و تعهدات دولت مردمی برجسته ساختن و پرداختن به مشاهیر و مفاخر مبارز و هویت و تاریخ ساز انقلاب است که در گیلان میرزا کوچک جنگلی از بارز ترین این شخصیت ها است.

ثقتی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس همین سیاست، معرفی و بازشناسی الگوهای ماندگار همچون شهید میرزا کوچک را برای نسل جوان در دستور کار خود قرار داده است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان