در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گزارش لنگرخبر، گروه ماح اسم یک گروه فرهنگی است که مخفف جمله ملت امام حسین  می باشد، گروه فرهنگی هنری ماح که تک خوانی آن را ابوذر روحی برعهده دارد گروهی است که سرود سلام فرمانده را ساختند که انقلابی عظیم در میان نسل جدید انقلاب اسلامی و حتی جهانی ایجاد شد. 

حال، گروه فرهنگی هنری ماح در نزدیک ایام اربعین یک کار جدید را با حضور کودکان و نوجوانان دهه نودی آغاز و یک نماهنگ زیبا در خصوص ایام اربعین با عنوان "هیئت دهه نودی " ساخته است. 

ابوذر روحی تک خوان این نماهنگ می گوید بعد از سرود سلام فرمانده، اشتیاق و ذوق ما برای ساخت نماهنگ های دیگر، بیشتر شد و به این دلیل و با توجه به نزدیکی ایام اربعین، یک هزار و ۲۰۰ نفر از دهه نودی های شهرستان لنگرود و شهرستان های اطراف را گرد هم آورده و در قالب "هیئت دهه نودی ها" شروع به ساخت نماهنگ جدید کردیم. 

البته مقرر شد تا نماهنگ ویژه اربعین را ۱۱۰ هزار نفر از کودکان دهه نودی و در قالب جبهه ملت امام حسین (ع) خوانده و اجرا کنند که قطعا بسیار مورد استقبال قرار خواهد گرفت. 

به گفته کارگردان و تهیه کننده گروه فرهنگی هنری ماح، هدف از ساخت چنین نماهنگ هایی جریان سازی جبهه ما ملت امام حسینیم در کشور عراق و بین الحرمین است لذا مقرر شد تا بخشی از نماهنگ ویژه اربعین را کودکان دهه نودی عراقی با ما همخوانی کنند که ضبط این کار در کربلای معلی انجام شد.

 حجت الاسلام والمسلمین سعید نعیمی با بیان اینکه گسترش سرود سلام فرمانده و هجمه های دشمن علیه این سرود نشان داد که اگر کار تمیز فرهنگی ساخته شود در سطح جهانی اثرگذار است، گفت: هدف ما نیز در ساخت نماهنگ هیئت دهه نودی ها، نمایش یک هیئت ساده و سالم است که سبک عزاداری آن نیز آمیخته از آموزه های دینی ما است.

وی با بیان اینکه در ساخت این نماهنگ نیز خانواده همین کودکان پای کار بودند، افزود: در این نماهنگ سعی شد تا مطالبی دارای محتوای دینی و معرفی شخصیت هایی برجسته مانند شیخ مفید که عاشق امام حسین (ع) بود بیان شود و علاوه بر سبک عزاداری صحیح، به حضور کودکان به همراه خانواده در مراسم اربعین اشاره شود.

تهیه کننده گروه فرهنگی هنری ماح با اشاره به کمتر دیده شدن عوامل این نماهنگ تصریح کرد: عوامل این نماهنگ تلاش کردند تا کار تربیتی و فرهنگی داشته باشند و در آثاری که جمعیت افراد زیاد است کسی به فکر دیده شدن نباشد و مهم برای همه اثرگذاری کار بر روی مخاطبان باشد و به همین دلیل در این نماهنگ از جمله حاج قاسم سلیمانی که گفته بود باید به این بلوغ برسیم که نباید دیده شویم، آنکس که باید ببیند می بیند و به همین علت حتی نام عوامل سازنده و اجرایی این نماهنگ هم در تایتل قید نشد.

شعر این نماهنگ جدید اوایل ماه محرم و در کربلا سروده شده و به گفته مهدی بنی هاشمی شاعر این نماهنگ، در اوایل ماه محرم امسال چند روزی را در کشور عراق و شهر مقدس کربلا بودیم که سرودن این شعر به ذهنم رسید و بعد از نوشتن آن را متبرک به حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) کردم. 


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان