رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به آتش سوزی بخشی از تالاب بین المللی امیرکلایه رودبنه گفت: تحقیقات کامل در خصوص مقصرین حادثه باید در اسرع وقت صورت گیرد و برخورد دستگاه قضایی در مورد این متخلفان، ...

به گزارش خبرگزاری فارس از لاهیجان، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان عصر امروز از تالاب بین المللی امیرکلایه رودبنه که روز گذشته دچار حریق شده بود بازدید و دستوراتی را صادر کرد. 

رئیس کل دادگستری استان گیلان در جریان این بازدید با اشاره به آتش سوزی بخشی از تالاب بین المللی امیرکلایه رودبنه اظهار کرد: تحقیقات کامل در خصوص مقصرین حادثه باید در اسرع وقت صورت گیرد زیرا در چنین مواردی افراد سودجو به طمع تصرفاتی که در آینده متصور هستند، اقدام به چنین آتش سوزی هایی در تالاب های استان می کنند. 

وی با بیان اینکه در سال های گذشته در تالاب انزلی نیز شاهد آتش سوزی و پس از آن تصرفات غیرمجاز بوده ایم، گفت: برخورد دستگاه قضایی در مورد این متخلفان، قاطعانه و شدید خواهد بود. 

رییس شورای قضایی استان گیلان، مسؤولانی را که با ترک فعل و عدم مسؤولیت پذیری موجب تشدید و وسیع شدن حجم آتش سوزی ها شدند را نخستین مقصرین این حادثه دانست و افزود: روز گذشته تنها بخش کوچکی از تالاب دچار حریق شده بود و به دلیل سهل انگاری متولیان امر، اکنون شاهد از بین رفتن بخش اعظمی از تالاب هستیم که باید در برابر قانون پاسخگو باشند. 

رییس حوزه قضایی رودبنه نیز با اشاره به اینکه تحقیقات اولیه پیرامون افراد دخیل در حادثه صورت گرفته است، اظهار کرد: به محض تکمیل تحقیقات با متخلفان اشد برخورد صورت خواهد گرفت تا از این پس شاهد چنین حوادث تلخی در طبیعت گیلان نباشیم. 

محمد کرمی با قدردانی از بازدید مسؤولین قضایی استان از این حادثه افزود: دستور اعزام بالگرد جهت اطفای سریع تر حریق توسط رییس کل دادگستری استان گیلان صادر شده و امیدواریم که به زودی آتش سوزی به صورت کامل مهار شود. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان