مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به اجرای طرح دارویار، گفت: هیچ نگرانی بابت پرداختی ها به حوزه دارو وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی ناصحی افزود: خوشبختانه اقدامات و گام های قابل قبولی در حوزه فرماندهی نظام سلامت برداشته شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد هزینه ها از جیب مردم در حوزه سلامت باید کاهش پیدا کند، ادامه داد: بیمه با کوشش در تأمین منابع سلامت و حفاظت مالی از مردم یکی از شاخص های مهم بیمه ای در دنیا است، در ابتدای سال با مصوبه مجلس، بیمه سلامت ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای بیمه ۳ دهک پایین جامعه دریافت کرد و ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بیمه شدند که این تعداد به ۶ میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.

ناصحی با بیان اینکه در خصوص بیمه ۳ دهک اول جامعه نیز تلاش های بسیاری انجام شد، تصریح کرد: ۵ هزار میلیارد تومان برای کاهش هزینه های بیماران صعب العلاج دریافت شد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: امیدواریم سال آینده با برنامه ریزی دقیق تر و ارزیابی مناسب تر اقدامات بهتری را برای این گروه از بیماران بتوان انجام داد.

ناصحی گفت: ساماندهی ارز دارو موضوع مهمی برای کشور بود که در این خصوص هم دولت با اتخاذ راهکار منطقی و مناسب این طرح را اجرایی کرد، با اجرایی شدن این طرح شرایط بهتری برای حوزه دارو در نظر گرفته شده است، بدون شک هیچ نگرانی بابت پرداختی ها به حوزه دارو وجود ندارد.

وی تاکید کرد: در بحث بیماران اوتیسم نیز برای اولین بار به پوشش بیمه ای آنها ورود کردیم، تلاش می کنیم شرایط ارائه خدمات به این بیماران بهتر از گذشته شود. ما در تلاش هستیم هزینه های درمانی افراد نیازمند خدمت را کاهش دهیم، در بحث نظام ارجاع و پزشکی خانواده نیز اقدامات قابل قبولی صورت گرفته است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان