در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

معاون تنوع زیستی سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: سازمان هایی که محیط زیست را تخریب می کنند باید در حفظ محیط زیست هم فعال باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن اکبری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم امضای تفاهم نامه میان این سازمان و اداره کل منابع طبیعی و اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اگر مردم در حمایت از محیط زیست همکاری نکنند؛ فعالیت سازمان های مربوط به محیط زیست بی فایده است، گفت: همکاری مردم و مشارکت سازمان های دیگر مثل صنایع با فرهنگ سازی بیشتر و آگاه سازی بیشتر افکار عمومی مقدر است.

اکبری تاکید کرد: سازمان هایی که محیط زیست را تخریب می کنند باید در حفظ محیط زیست هم فعال باشند، در همین راستا قوانین خوبی در دست تدوین و تصویب است.

معاون تنوع زیستی سازمان حفاظت از محیط زیست با تاکید بر این مطلب که محیط زیست خود را با هیچ هزینه ای معامله نمی کنیم، گفت: خطوط قرمز ما هیچ گاه تغییر نمی کند.

وی با طرح این سوال که چرا یک حیوان وحشی مثل پلنگ وارد روستاها می شود، گفت: پلنگ بسیاری از طعمه های خود را در محیط زیست از دست داده است و به همین خاطر به روستاها مراجعه می کند، اگر اقدامی برای بازگشت حلقه های زنجیره غذایی حیوانات نداشته باشیم؛ پلنگ هم ده سال دیگر به سرنوشت یوزپلنگ دچار می شود.

وی با اشاره به تالاب چغاخور گفت: این تالاب برای گردشگری فعال شده است اما باید به خاطر داشته باشیم اگر فعالیت گردشگری را توسعه می دهیم؛ دیگر نباید بهره برداری های سنتی از تالاب وجود داشته باشد.

اکبری گفت: باید مشاغل جایگزین برای حومه مناطق پر اهمیت محیط زیستی ایجاد شود و کشاورزی سنتی در اطراف تالاب ها باید تغییر کند.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان