انزلی- مدیر کل منابع طبیعی گیلان با اشاره به جذب ۵ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان گفت: در کنار تله های رسوبگیر باید طرح های آبخیزداری در بالادست تالاب اجرا شود.

به گزارش خبرنگار مهر، میر حامد اختری ظهر سه شنبه در نشست کمیته احیای تالاب انزلی با اشاره به اجرای ۱۰۰ درصدی طرح کاداستر در حوزه تالاب اظهار کرد: نشانه گذاری های بر عهده آب منطقه ای گیلان است.

وی با بیان اینکه سند تالاب انزلی به آبخیز داری واگذار شده و پرونده تمام تصرفات تشکیل و متصرفان به دستگاه قضائی متصرفان معرفی می شوند، ادامه داد: ۱۲ میلیارد تومان در سفر رئیس جمهوری به حوزه آبخیزداری استان گیلان اختصاص یافته است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به اینکه ۵ میلیارد تومان جذب و کار شروع شده است، افزود: اگر تخصیص کامل شود کمک بزرگی در حوزه آبخیزداری استان گیلان انجام می شود.

وی با بیان اینکه تله های رسوبگیر نیاز به تخلیه دارند، تأکید کرد: علاوه بر تخلیه رسوب گیرها باید در بالا دست نیز آبخیزداری انجام شود وگرنه تله ها جواب نمی دهد.

قانون های محیط زیست بازدارنده است

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه امروز دنیا توانسته مشکل محیط زیست را حل کند، اظهار کرد: مقررات محیط زیست بازدارنده است

رسول فرخی با بیان اینکه مردم از دولت مردمی انتظار دارند، افزود: همه دستگاه ها وظیفه ذاتی دارند ولی در حوزه مسئولیت اجتماعی سازمان ها با هم هماهنگ نیستند.

وی با اشاره به اینکه اگر مسئولیت اجتماعی و هماهنگی بین سازمان ها ایجاد شود مردم هم راضی خواهند بود، ادامه داد: مردم گیلان زندگی و درآمدشان با منابع طبیعی و محیط زیست گره خورده است.

فرخی به آتش سوزی تالاب امیر کلایه لاهیجان اشاره وبا بیان اینکه مردم را با محیط زیست آشتی دهید، افزود: محیط زیست و منابع طبیعی گیلان باید مستقل از کشور باشند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان