در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رشت- استاندار گیلان با اشاره به تخصیص ۶۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهوری به پروژه راه آهن رشت- کاسپین گفت: ۱۰۰ درصد اعتبارات این پروژه تخصیص یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله عباسی امروز (دوشنبه) با اشاره به برگزاری جلسه تعیین تکلیف پروژه راه آهن رشت-کاسپین با حضور معاون اجرایی رئیس جمهوری در تهران گفت: در پی برگزاری این جلسه و پیگیری های انجام شده، مجموع ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه راه آهن رشت-کاسپین مصوب سفر رئیس جمهوری به گیلان به صورت کامل تخصیص یافت.

وی با بیان اینکه پیش از این نیز از این میزان اعتبار مصوب، ۲۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی برای این پروژه اختصاص یافته بود، افزود: این تخصیص ۱۰۰ درصدی نقش مهمی در شتاب دهی به پروژه مهم راه آهن رشت-کاسپین دارد.

استاندار گیلان به اهتمام ویژه دولت سیزدهم برای اتمام پروژه های مهم زیربنایی اشاره و اظهار کرد: همچنین در این راستا و برای تسریع در روند عملیات اجرایی، در این جلسه مصوب شد ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار متمم علاوه بر تخصیص اعتبار مصوب سفر رئیس جمهوری به گیلان به پروژه راه آهن رشت کاسپین اختصاص یابد.

عباسی با تاکید بر اینکه بر اساس تعهدی که داده ایم راه آهن رشت به کاسپین باید به نقطه مطلوبی از پیشرفت در سال جاری برسد، اضافه کرد: هم اکنون احداث این راه آهن ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تخصیص این اعتبارات در سرعت بخشی به روند کار بسیار اثربخش است.

وی با بیان اینکه تکمیل این خط ریلی به شکوفایی اقتصادی منجر می شود، افزود: تکمیل راه آهن رشت-کاسپین و نیز راه آهن رشت- آستارا می تواند گیلان را به قطب اقتصادی کشور تبدیل کند و مزیت های اقتصاد دریا، کشاورزی و گردشگری را به نقطه مطلوب برساند.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان