به گزارش لنگرخبر، صالح محمدی امروز در جمع خبرنگاران با بیان تولیدات محصولات کشاورزی باید در گیلان به دو برابر افزایش یابد، اظهار کرد: در گیلان نخبگان و دانشمندان زیادی در عرصه کشاورزی حضور دارند که اگر از ظرفیت علنی آنان بهره مند شویم می توانیم تولیدات محصولات کشاورزی خود را به دو برابر افزایش دهیم.

وی با تأکید بر لزوم توجه به تامین امنیت غذایی در کشور گفت: استکبار سعی دارد همواره امنیت غذایی در جمهوری اسلامی را به مخاطره بیندازد لذا تولیدکنندگان به عنوان سربازان تامین امنیت غذایی کشور نقش مهمی در اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان کشاورزان نمونه این استان را نخبگان عرصه کشاورزی دانست و افزود: در گیلان کشاورزان با تجربه و نخبه خوبی وجود دارد که اگر از تجربه آنان استفاده کنیم به راحتی می توان مرزهای تولید را جابجا کرد.

محمدی با اشاره به نقش کشاورزان گیلانی در تولید و صادرات انواع محصولات کشاورزی بیان کرد: بر اساس گفته کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی، کشاورزان گیلان بهترین الگو برای تمام کشاورزان مؤسسات تحقیقاتی و سایر نهادها و دستگاه های علمی کشور هستند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به رفع دغدغه های کشاورزان در سطح کشور تصریح کرد: باید با انتقال تجربه،علم و دانش کشاورزان گیلانی را به تولید کنندگان بخش کشاورزی منتقل کنیم تا ضمن نگهداری و تولید ثروت از عرصه های در اختیارشان بسیاری از دغدغه های امروز گیلان و کشور در حوزه کشاورزی برطرف شود.

انتهای پیام/

نویسنده:
خاطره احمدی نژاد
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان