به گفته مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان در سه ماهه تابستان امسال، برآورد مسافران ورودی به استان در حدود ۳۰ میلیون نفر بودیم که این امر نشان دهنده رشد ۷۶ درصدی در این حوزه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ولی جهانی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حضور مسافر در سه ماه تابستان بی سابقه بوده است، اظهار کرد: در طول تابستان و به دلیل تعطیلات متعدد شاهد ورود بی سابقه خودروهای غیربومی بودیم.

وی با اشاره به حضور ۳۰ میلیون مسافر در استان گیلان در طول فصل تابستان گفت: در سه ماهه تابستان سال ۱۴۰۱ برآورد مسافران ورودی به استان در حدود ۳۰ میلیون نفر بودیم که این امر نشان دهنده رشد ۷۶ درصدی در این گونه است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان از رشد ۱۶۵ درصدی اقامت مسافران در مراکز اقامتی گیلان خبر داد و افزود: بر اساس آمار در سه ماه تابستان بیش از  ۳۲ میلیون نفر شب اقامت بوده که در این حوزه شاهد رشد ۱۶۵ درصدی بودیم.

جهانی حضور ۵۳ میلیون مسافر در ۶ ماه سال جاری در استان گیلان را بسیار قابل توجه دانست و بیان کرد: در طی ۶ ماه نخست سال جاری ۵۳ میلیون مسافر به استان گیلان ورود کردند که این امر حاکی از رشد ۱۰۵ درصدی دراین خصوص است.

انتهای پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان