در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رشت- نماینده سازمان جهانی یونسکو با اشاره به اقدامات خوب مسئولان گیلانی برای ثبت جهانی ماسوله گفت: زندگی مدرن به بافت تاریخی این شهر آسیب نزده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نعیمه احمد بن کاری ظهر یکشنبه در دیدار با استاندار گیلان با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ثبت جهانی ماسوله اظهار کرد: مسئولان برای تسریع در این کار اقدامات خوبی انجام داده اند.

وی به پتانسیل ها و ظرفیت های بالای ماسوله برای پیوستن به سایت جهانی اشاره کرد و افزود: اقدامات اثربخشی در این مسیر برای ثبت جهانی این شهر تاریخی انجام شده است.

احمد بن کاری در ادامه با اشاره به حفظ بافت تاریخی ماسوله با وجود زندگی مدرن مردم این منطقه تصریح کرد: برنامه های مسئولان در شهر تاریخی ماسوله برای جلوگیری از ورود خودروها و عبور مرور گردشگران از طریق وسایل نقلیه عمومی برای کاهش ترافیک و حفظ شرایط آب و هوایی بسیار مناسب است.

وی همچنین به وضعیت زباله و ضرورت فرهنگ سازی برای تفکیک زباله در این منطقه تأکید کرد و ادامه داد: البته اقداماتی خوبی انجام شده ولی باید ادامه دار باشد.

نماینده سازمان جهانی یونسکو تأکید کرد: احداث پارکینگ و اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در مسیر توسعه پایدار و در راستای اهداف یونسکو است.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان