در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گیلان با تاکید بر اینکه در دانشگاه در حوزه جهاد تبیین باید اقدامات جدی انجام شود، گفت: اساتید و کارشناسان سیاسی باید تحلیل های درست را در اختیار قشر دانشجو قرار دهند.

محمد دوستار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه اقدامات مردم در چند ماه اخیر بسیار بی سابقه بوده است، اظهار کرد: در ماه های اخیر حضور مردم در پیاده اربعین بعد از سه سال کرونا و یا احداث موکب های خود جوش در مسیر پیاده روی اربعین قابل تحسین و بی سابقه بوده است. 

وی با تاکید بر اقدامات موثر دولت در حوزه روابط بین الملل گفت: الحاق ایران به پیمان شانگهای و حضور و سخنرانی مقتدرانه رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل می تواند فصل جدیدی از روابط ایران با جهان بین الملل را آغاز کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اشاره به حاشیه بردن جمهوری اسلامی ایران توسط دشمن و جریان غرب گرا در داخل کشور تصریح کرد: دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی، همیشه در حال توطئه علیه ملت ایران بوده و بعد از دستاوردهای دولت سعی داشتند حاشیه ای را در داخل کشور مثل اغتشاش توسط امپراطور رسانه ای ایجاد کند. 

دوستار یکی از دلایل ایجاد آشوب در کشور را هیجانات موجود در بین قشر جوان دانست و بیان کرد: فوت خانم مهسا امینی بهانه ای برای استکبار شد تا با کمک غرب گرایان داخلی و آشوب گران، کشور را با استفاده از روحیات هیجانی جوانان و نوجوانان به سمت اغتشاش سوق دهند. 

وی با بیان اینکه استکبار اصل اسلام و اقتدار ایران را هدف گرفته است، گفت: آتش زدن بانک، مغازه ها، مساجد و قرآن نشان می دهد اغتشاشگران به دنبال مطالبه درست نیستند و تنها هدفشان نابودی این نظام مقدس است. 

کارشناس مسائل سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با تاکید بر بصیرت مردم ایران در خنثی سازی برنامه های دشمن در داخل کشور افزود: حضور پررنگ مردم در پاسخ به اغتشاش گران در گیلان و کشور بسیار قاطعانه بوده به طوری که در چندین روز برنامه استکبار را خنثی سازی کرد. 

دوستار با بیان اینکه دشمن با استفاده از بازگشایی مدارس و دانشگاه به دنبال به انزوا کشاندن فضای دانشجویی در کشور است، تصریح کرد: بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بعد از سه سال موجب شد تا تلاش استکبار برای کشاندن اعتراضات و اغتشاش به داخل دانشگاه بیشتر شود زیرا هدفشان به انزوا کشاندن فضای آموزشی و دانشجویی است. 

وی با اشاره به تحرکات محدود اعتراضی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گیلان بیان کرد: در چند روز اخیر و در دانشگاه آزاد تحرکاتی وجود داشت ولی با گفت وگو این تحرکات اندک، کاهش پیدا کرده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. 

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گیلان، باید با گفتمان علمی و دانشجویی و با برپایی کرسی های آزاداندیشی به ابهامات جوانان و دانشجویان پاسخ داده شود زیرا در غیر این صورت نمی توان فضای دانشجویی را آرام کرد. 

دوستار با بیان اینکه استفاده از ظرفیت موجود در دانشگاه همواره یکی از برنامه های استکبار برای تحت تاثیر قراردادن فضای دانشجویی بوده است، افزود: جریان غرب گرا در چندین دوره، مدیریت دانشگاه های کشور را در دست داشته و از این طریق افراد منتسب خود را در دانشگاه ها گنجاندند تا در مواقع حساس برنامه های آنان را پیاده سازی کنند که این مهم در چندسال اخیر با توجه به مجازی شدن آموزش بیشتر شده است. 

وی با تاکید بر اینکه در دانشگاه در حوزه جهاد تبیین باید اقدامات جدی انجام شود، بیان کرد: اساتید و کارشناسان سیاسی باید تحلیل های درست را در اختیار قشر دانشجو قرار دهند زیرا دشمن از طریق فضای مجازی برای دانشجویان بیشترین بهره برداری را کرده است. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گیلان از برپایی بیش از ۳۰۰ کرسی آزاداندیشی در دانشگاه آزاد گیلان خبر داد و گفت: دانشجویان باید مطالبه خود را از مسیر درست و علمی انجام داده و در راه تحقق این مهم دانشگاه آزاد اسلامی واحد گیلان چندین دوره کرسی آزاداندیشی و بررسی و تحلیل اتفافات مهم کشور را برگزار کرده است. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان