رشت- نماینده رشت و خمام در مجلس با اشاره به وعده داده شده برای پایان بهسازی پسماند زباله سراوان عملی نشده است، گفت: عدم ثبات مدیریت شهری در رشت آسیب جدی به ساماندهی زباله سراوان است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا احمدی سنگری شامگاه پنج شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به تعویق چندین ساله پرداخت پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش اظهار کرد: طبق وعده وزیر آموزش و پرورش این مبالغ در چندین نوبت به بازنشستگان پرداخت می شود و این به معنای قسطی بودن این پرداخت ها نیست و اخبار درج شده در برخی رسانه ها صحت ندارد.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه هر هفته جلسه ای برای رفع مشکل پسماند سراوان برگزار می شود، افزود: تعلل هایی در این باره انجام گرفته است مثلاً قرار بود بهسازی پسماند سراوان تاکنون به پایان برسد اما به دلیل تغییر شهردار رشت، این کار تاکنون انجام نشده و عدم ثبات مدیریتی در رشت آسیب جدی به ساماندهی پسماند سراوان می زند.

وی ادامه داد: پیش بینی می کنیم طبق وعده های داده شده از سوی رئیس جمهور، وزیر کشور و استاندار، تا پایان امسال دیگر هیچ زباله ای وارد سراوان نشود.

احمدی با اشاره به دیدار خود با یک شرکت زباله سوز غیر گیلانی درباره پسماند استان تصریح کرد: این شرکت وعده داده که به صورت رایگان زباله های استان را بازیافت می کند لذا به صورت آزمایشی ۳۰۰، ۴۰۰ تن زباله برای سوزاندن و بازیافت در اختیار آنها قرار داده ایم که در صورت رضایت، روند کار ساماندهی پسماند استان را تسریع می بخشد.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به عدم استقرار ادارات در خمام گفت: یکی از دلایل مطرح شده برای این موضوع کمبود جا و عدم توانمندی در پرداخت اجاره بها است البته فرمانداری اعلام کرده که برخی ادارات خمام می توانند در اتاق های فرمانداری شروع به کار کنند و اکنون برخی مانند بنیاد مسکن و مرکز بهداشت اینگونه شروع به کار کرده اند.

احمدی با بیان اینکه سال گذشته بودجه ای برای خمام در نظر گرفته نشده بود، عنوان کرد: امسال برای شهرستان خمام بودجه مجزا در نظر گرفته شده و بهتر می توان کارهای عقب مانده این شهرستان را دنبال کرد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان