انزلی- تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در حالی میزبان پرسپولیس تهران است که این دو تیم تا کنون ۴۷ بار به مصاف هم رفته اند.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها - رضا اکبری: در ادامه رقابت های لیگ برتر و از هفته دهم این دوره از رقابت ها تیم فوتبال ملوان بندرانزلی از ساعت ۱۷ روز پنجشنبه ۲۸ مهرماه در حالی میزبان تیم فوتبال پرسپولیس تهران است که دو تیم پیش از این ۴۷ بار در مسابقات لیگ، رو در روی هم قرار گرفته اند و حاصل آن ۱۹ پیروزی برای پرسپولیسی ها بوده و ملوانان نیز توانسته اند ۸ بار سرخپوشان را از پیش رو بردارند و ۲۰ دیدار دو تیم نیز با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

نخستین بازی دو تیم، در لیگ و در دیدار رفت در اولین دوره جام تخت جمشید در پنجم مرداد ماه سال ۱۳۵۲ در انزلی برگزار شد که تیم پرسپولیس در آن بازی با تک گل رضا وطن خواه به برتری رسید.

ملوانان در لیگ برتر نیز که از سال ۱۳۸۰ آغاز شده بود ۲۰ بار به مصاف هم رفتند که ۶ پیروزی از آن ملوانان بوده و ۶ پیروزی نیز برای پرسپولیسی ها رقم خورده و ۸ بازی دو تیم در لیگ برتر نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

ملوانان در نخستین دیدار خود در برابر پرسپولیس تهران در سال ۱۳۸۰ بازی را با نتیجه ۲ بر یک به سرخپوشان واگذار کرد و بازی برگشت دو تیم نیز با تساوی یک بر یک به پایان رسید و در سال ۸۱ بخت با سرخپوشان یار نبود و پس از توقف در مقابل ملوانان با نتیجه تساوی یک بر یک در نیم فصل اول، در بازی برگشت نیز نتیجه بازی را ۳ بر یک به قوهای سپید واگذار کردند.

بازی دو تیم در سال ۸۳ در دور رفت با نتیجه ۲ بر یک به نفع ملوانان و در بازی برگشت ۲ بر یک به نفع سرخپوشان پایان یافت اما در سال ۸۴ این تیم پرسپولیس بود که در هر دو بازی رفت و برگشت را با نتیجه پرگل ۳ بر یک و ۴ بر یک از ملوانان برد.

ملوانان در نیم فصل اول ششمین دوره رقابت های لیگ برتر در سال ۸۵ توانستند پرسپولیس را با نتیجه تساوی بدون گل متوقف کنند ولی در بازی برگشت سه امتیاز بازی را با نتیجه یک بر صفر به سرخپوشان واگذار کردند و در سال ۸۶ نیز ملوانان در نیم فصل اول به نتیجه تساوی رضایت دادند و پرسپولیسی ها در بازی برگشت ملوانان را با ۲ گل شکست دادند.

در نیم فصل اول هشتمین دوره رقابت های لیگ برتر در سال ۸۷ نیز بازی دو تیم با نتیجه تساوی به پایان رسید و ملوانان در بازی برگشت توانستند پرسپولیس تهران را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهند اما در سال ۸۸و در جریان برگزاری نهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور دو تیم پرسپولیس تهران و ملوان بندرانزلی در بازی های رفت و برگشت به نتیجه تساوی رضایت دادند.

دهمین دوره از رقابت های لیگ برتر، فصل درخشش ملوانان بود که در هر دو بازی رفت و برگشت توانستند سرخپوشان پایتخت را با نتیجه ۳بر۲ و ۲ بر یک شکست دهند.

آخرین رقابت دو تیم در لیگ برتر نیز در سال ۱۳۹۰ بود که ملوانان توانستند علاوه بر توقف تیم پرسپولیس در دیدار رفت با نتیجه تساوی، در دیدار برگشت نیز سرخپوشان پایتخت را با ۲ گل شکست دهند.

ملوان بندرانزلی که پس از ۶ فصل دوری از رقابت های سطح اول فوتبال بار دیگر توانست به لیگ برتر راه یابد از ابتدای رقابت ها تا کنون نتوانست نتایج خوبی را کسب کند و یک پیروزی، ۲ تساوی و ۵ باخت را در کارنامه عملکرد خود در نیم فصل را دارد و با کسب ۵ امتیاز از ۸ بازی و با یک بازی کمتر جایگاه پانزدهم جدول رده بندی را از آن خود کرده است.

ملوانان در صورت پیروزی در برابر پرسپولیس تهران می توانند دو پله در جدول رده بندی لیگ برتر صعود کنند و پرسپولیسی ها نیز در صورت کسب سه امتیاز این بازی با ۲۱ امتیاز درجایگاه نخست باقی بمانند.

سرخپوشان در حالی در انزلی به مصاف ملوانان می روند که حضور پنج بازیکن در اردوی تیم ملی فوتبال ایران و همچنین مصدومیت های جزئی تعدادی از بازیکنان این تیم احتمال تغییر در ترکیب اولیه پرسپولیس مقابل ملوان را افزایش داده است.

ملوانان در دیدار مقابل پرسپولیس تهران بازیکن محروم ندارد اما اکبر ایمانی به دلیل مصدومیت به بازی مقابل سرخپوشان پایتخت نمی رسد.

بازی های تیم پرسپولیس معمولاً از شبکه سوم به صورت زنده پخش می شود و طبق برنامه، بازی پرسپولیس ملوان نیز از شبکه سوم سیما و رأس ساعت ۱۷ روز پنجشنبه پخش می شود.

بر اساس اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران تا اطلاع ثانوی دیدارهای لیگ برتر بدون تماشاگر است ملوانان در این بازی حساس نیز از حمایت های هواداران پرشورش بی بهره اند که این امر نیز امتیاز خوبی برای سرخپوشان محسوب می شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان