در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

هوای طوفانی در راه گیلان

۱۴۰۱/۰۷/۲۹ ۰۴:۰۹ کد خبر: 178714
مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به کاهش ۱۲ درجه ای دمای هوای استان در روزهای آینده گفت: آب وهوای استان گیلان از عصر روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده سرد و طوفانی پیش بینی می شود.

محمد دادرس در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آب وهوای گیلان طی روزهای آینده در استان اظهار کرد: بر اساس نقشه های پیش بینی، از عصر روز جمعه تا روز یکشنبه هفته آینده شرایط برای افزایش ابر، باران شدید، رگبار و رعدوبرق، وزش باد و تگرگ فراهم می شود. 

وی با اشاره وضعیت دمای هوای استان گیلان در روزهای آینده افزود: دمای هوای اکثر مناطق استان گیلان در این مدت بین هشت تا ۱۲ درجه سلسیوس کاهش پیدا می کند. 

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به وضعیت آب وهوای استان از جمعه تا یک شنبه گفت: آب وهوای گیلان در بعضی از ساعات برای برخی از مناطق استان به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها همراه با بارش شدید باران، آبگرفتگی معابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. 

دادرس با اشاره به پیش بینی وقوع بارش های رگباری در گیلان بیان کرد: مسؤولان مربوطه تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی آب گرفتگی، آسیب به سازه ها، سیلاب، بالاآمدن ناگهانی آب رودخانه ها، رانش و لغزش، تگرگ و صاعقه به عمل آورند. 

وی با بیان اینکه باید اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از خسارت به محصولات کشاورزی و گلخانه ها به عمل آید، افزود: باغداران و کشاورزان در هنگام وقوع رعدوبرق از حضور در فضاهای باز و ارتفاعات حتما خودداری کنند. 

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه دریا در این مدت مواج و برای فعالیت های دریانوردی مناسب نیست، گفت: احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و آبگرفتگی معابر در این ایام دور از انتظار نیست و مردم و مسافران نیز از صعود به ارتفاعات و قرار گرفتن در مسیر رودخانه ها خودداری کنند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان