انزلی- معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اصلاح حرائم میراثی با اولویت صیانت از بناهای تاریخی در کشور ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد واحدی بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه تعیین تکلیف وضعیت بناها و بافت تاریخی گیلان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برخی از حرائم تعریف شده برای بناهای تاریخی و میراثی بر اثر نظر مشاور بوده که ممکن است ایجاد مزاحمت کرده باشد.

وی افزود: بر اساس نظر رئیس جمهور و وزیر میراث فرهنگی باید اصلاحاتی در برخی از حرائم با اولویت صیانت و حفظ ضوابط میراث فرهنگی صورت گرفته و مورد بررسی قرار گیرد.

واحدی ادامه داد: در استان ها نیز اختیاراتی به مدیران کل داده می شود تا مشکل چندین ساله حرایم میراثی که موجبات وارد آمدن ضربه اقتصادی به منطقه و مردم شده است حل شود.

وی در خصوص ناهمگنی ساختمان های تاریخی در میدان امام خمینی (ره) انزلی اضافه کرد: در این جلسه با شهرداری انزلی توافق شد که هرگونه اقدام برای اصلاح و بازسازی و نوسازی بناهای تاریخی میدان باید با توجه به نوع سازه ای که در تاریخ وجود داشته اجرایی شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه صدور مجوزها از سوی شهرداری ها باید با نظر میراث فرهنگی باشد، گفت: در بندرانزلی ۱۶۴ هتل، هتل آپارتمان، متل و سایر بناها و زیرساخت های گردشگری وجود دارد که از میزان استاندارد لازم کشور بالاتر است.

واحدی با اشاره به بررسی موضوعات و مشکلات زمان اوج حضور گردشگر در اقامتگاه های گیلان در این جلسه گفت: بندرانزلی به دلیل دارا بودن تالاب، دریا و جاذبه های گردشگری و تاریخی به عنوان یکی از مقاصد مهم سفر بسیاری از هموطنان در ایام سفرهای نوروزی و تابستانی است که باید توجه ویژه ای نسبت به این شهر ساحلی صورت پذیرد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان