رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تغییر رنگ کرونایی چهار شهرستان گفت: هم اکنون ۱۰ شهرستان در وضعیت زرد و هفت شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان اظهار کرد: روند بستری های در روزهای اخیر با سرد شدن هوا نوسان داشته است.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۲۱ بیمار جدید بستری شدند، گفت: مجموع بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان گیلان به ۶۵ نفر رسیده است.

مهرابیان اضافه کرد: با بستری شدن چهار بیمار بدحال کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های گیلان مجموع بستری های این بخش به هفت نفر رسید.

وی از ترخیص ۱۶ بیمار کرونایی بهبود یافته در شبانه روز گذشته از بیمارستان های گیلان خبر داد و گفت: افراد با علائم آنفلوانزا از حضور در مجامع عمومی پرهیز کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به آخرین رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان افزود: شهرستان های آستارا، آستانه اشرفیه، رودسر و لاهیجان با تغییر رنگ از آبی به شهرهای زرد استان گیلان اضافه شده اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون آستارا، آستانه اشرفیه، املش، رودسر، رودبار، سیاهکل، شفت، صومعه سرا، لاهیجان و ماسال در وضعیت زرد قرار دارند، گفت: بندرانزلی نیز از وضعیت زرد به آبی تغییر رنگ داده است.

مهرابیان ادامه داد: شهرستان های بندرانزلی، رضوانشهر، رشت، خمام، تالش، لنگرد و فومن در نقشه کرونایی استان گیلان آبی هستند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان