رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بهبودی ۲۶ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته در استان تأکید کرد: شهروندان برای حضور در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان اظهار کرد: در حال حاضر ۵۷ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند که در مقایسه با روز گذشته سه نفر افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه روند بستری های در مراکز درمانی استان گیلان تقریباً ثابت است، افزود: در شبانه روز گذشته ۲۶ بیمار در مراکز درمانی استان پذیرش شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به سرد شدن هوا و افزایش بیماری های تنفسی به ویژه آنفلوانزا از شهروندان خواست تا نکات و موارد بهداشتی را رعایت کرده و در صورت ابتلاء به این ویروس در اماکن عمومی حاضر نشوند.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا به ویژه دُز سوم و یادآور و همچنین واکسن آنفلوانزا برای افراد دارای بیماری زمینه ای و سالمندان بیماران خاص مورد توجه قرار گیرد، گفت: در حال حاضر پنج بیمار بدحال کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

مهرابیان با اشاره به ترخیص ۲۳ بیمار کرونایی بهبود یافته در شبانه روز گذشته از بیمارستان های گیلان از شهروندان خواست شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کرده و در هنگام حضور در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان