سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان رسیدن به محصولات فناورانه را در بیمارستان ولایت یک مزیت نسبی برشمرد و گفت: امروزه مرکز آموزشی درمانی ولایت رشت با در پیش گرفتن اقدامات تحقیقاتی، فناوری و تولید محصول در ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حیدرعلی بالو سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در نشست مشترک با رئیس، جمعی از اعضای هیئت علمی و پزشکان مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی سوانح سوختگی ولایت رشت با اشاره به سیر پیدایشی و توسعه خدمات سلامت محور در این مرکز، اظهار کرد: امروزه مرکز آموزشی درمانی ولایت رشت با در پیش گرفتن اقدامات تحقیقاتی، فناوری و تولید محصول در کنار آموزش و درمان، در بین مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های استان می درخشد و پیشگام است.

 وی با اشاره به مزین شدن امسال به شعار تولید، اشتغال آفرین و دانش بنیان از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، افزود: مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی ولایت رشت امروزه از پژوهش و تحقیقات به فناوری و تولید محصول رسیده و این یک مزیت است و وزارت بهداشت نیز امروزه هر طرح تحقیقاتی که فناورانه و محصول محور باشد را حمایت می کند.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان دستاوردها و نتایج حاصله از زحمات اعضای هیئت علمی و مشارکت آن ها با دیگر گروه های علمی و رشته های پایه در مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی سوانح سوختگی ولایت نشان می دهد اگر شخصی یا گروهی بخواهد به نقطه ای در چشم انداز سازمانی خود برسد، یقیناً خواهد رسید.

 بالو از اعضای هیئت علمی نخبه و جوان مرکز آموزشی درمانی ولایت رشت خواست تا مسیری که در جهت کار تحقیقاتی و تولید محصولات فناورانه سلامت محور در پیش گرفته اند را با قدرت ادامه دهند زیرا این دست از توانمندی و ظرفیتی که اکنون در مرکز سوانح سوختگی ولایت دیده می شود، در جای جای دانشگاه علوم پزشکی گیلان وجود دارد اما نیازمند شناسایی و حمایت هستند.

 وی با تأکید بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت تجهیزات و منابع انسانی ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دستیابی به اهداف بزرگ بیان کرد: بسیاری از تجهیزات و امکانات در کنار فعالیت مراکز تحقیقاتی و فناورانه با نخبگانی دغدغه مند و فعال در سطح دانشگاه علوم پزشکی گیلان وجود دارد که اگر در کنار یکدیگر قرار بگیرند، جهشی در پیشرفت علمی، تحقیقاتی و فناوری دانشگاه به وجود خواهد آمد.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان یکی از اهداف نظام سلامت در کشور را رونق توریسم سلامت دانست و گفت: برخی از توانمندی های استان گیلان در بخش درمان می تواند در توسعه توریسم سلامت مؤثر باشد که در صورت محقق شدن آن، علاوه بر برند سازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، موجب افزایش درآمد ملی و ارزآوری می شود.

 گفتنی است در این نشست، تعدادی از مسوولان مرکز آموزشی درمانی ولایت رشت و تعدادی از اعضای هیئت علمی حاضر در جلسه، به بیان توانمندی ها، ظرفیت ها و نیازمندی ها پرداخته و جهت توسعه خدمات سلامت محور، مواردی را مطرح کردند.

انتهای پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان