سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ارتباط مستقیم و مؤثر شبکه های بهداشت و درمان با مردم در شهرستان ها، گفت: بخشی وسیعی از مسؤولیت ها و اختیاراتی که در چارچوب سیاست ها و آیین نامه های وزارت ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حیدرعلی بالو، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز در نشست با تعدادی از معاونین، مدیران ستادی و مدیران شبکه های بهداشت و درمان سراسر استان در سالن اجلاس حوزه ریاست با تأکید بر لزوم همگرایی و وحدت رویه در انجام امور، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حجم عظیمی از امورات در حوزه آموزش، بهداشت، درمان و غیره مواجه است که می طلبد همه برای پیشبرد امور نظام سلامت، پای کار باشند.

 وی با اشاره به ارتباط مستقیم مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها با مردم، افزود: مدیران شبکه ها، نمایندگان دانشگاه و شورای معاونین در شهرستان ها هستند و باید جایگاه خود را پیدا و مشکلات و مسائل حوزه سلامت را در شهرستان ها در سریع ترین زمان بررسی و حل کنند.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تفویض بخش وسیعی از اختیارات تصمیم سازی و تصمیمی گیری به مدیران شبکه های بهداشت و درمان خبر داد و تصریح کرد: آن دسته از مسؤولیت ها و اختیاراتی که در چارچوب سیاست ها و آیین نامه های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای مدیران شبکه های بهداشت و درمان در شهرستان ها پیش بینی شده از امروز به مدیران شبکه ها تفویض و واگذار می شود.

 بالو، بررسی و حل سریع مشکلات نظام سلامت مردم، تمرکززدایی در تصمیم سازی و تصمیم گیری، بازگرداندن جایگاه مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها در نظام سلامت و افزایش روحیه مشارکت مدیران شبکه های بهداشت و درمان در جهت حفظ، پایداری و ارتقای سلامت را ازجمله دلایل تفویض اختیارات قانونی به شبکه ها برشمرد.

 وی بر همراهی و همگامی مدیران شبکه های بهداشت و درمان با مسئولان اجرایی و سیاسی در شهرستان ها و ضرورت بهره مندی از ظرفیت های آن ها به نفع نظام سلامت مردم با در نظر گرفتن قوانین، آیین نامه ها و حقوق ذینفعان، تأکید کرد.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین خواهان عزم عملی و همت همگانی در راستای کوتاه کردن فرایندها جهت بهره مندی کادر بهداشت و درمان و مردم از خدمات اداری و سلامت محور در استان و پاسخگویی مدیران شبکه های بهداشت و درمان در برابر مسؤولیت های واگذارشده را خواستار شد.

 بالو با اشاره به در دست احداث بودن تعدادی از پروژه های عمرانی بهداشتی و درمانی در شهرستان ها، گفت: مسؤولیت پیشرفت یا رکود طرح های عمرانی سلامت محور بر عهده مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها است و معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه، صرفاً ناظر بر اجرای آن ها است.

 وی با تأکید بر اینکه مجری سیاست های نظام سلامت در شهرستان ها، شبکه های بهداشت و درمان هستند، گفت: تمامی معاونین و مدیران ستادی در ادامه کار، راهگشا و تسهیل کننده امور نظام سلامت شهرستان ها خواهند بود تا شاهد پیشرفت قابل توجه امورات مرتبط با سلامت مردم به ویژه در طرح های عمرانی باشیم.

 گفتنی است در این نشست، تعدادی از معاونین دانشگاه و مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها نیز ضمن استقبال از تصمیم سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبنی بر تفویض بخشی از اختیارات قانونی به شهرستان ها در نظام سلامت، به برخی از مشکلات و موانع ساختاری و سازمانی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان ها نیز اشاره کردند.

 انتهای پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان