رشت- رئیس دانشگاه پیام نور گیلان با اشاره به اینکه این دانشگاه اصل را بر روشنگری و تبیین گذاشته است، گفت: بسترهای مناسبی در زمینه سیاسی و اجتماعی در این دانشگاه وجود دارد.

مهرداد توکلی راد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دانشگاه پیام نور مولود انقلاب اسلامی است و همواره در طول عمر بیش از ۳۰ سال عمر خود سعی کرده پیوسته در تراز انقلاب اسلامی عمل کند، اظهار کرد: آماده سازی شرایط برای بحث و گفتگو و تبادل نظرات، متناسب با شأن فرهیختگان از وظایف ذاتی دانشگاه است که همواره می تواند راهگشای موانع و معضلات باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور گیلان با بیان اینکه با توجه به فضایی که در کشور حاکم بوده انتظارات از دانشگاه ها و فضای علمی کشور بیشتر است، افزود: رصد، تحلیل و تبیین این فضا برای دانشگاه ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه ما نیز در دانشگاه پیام نور اصل را بر روشنگری و تبیین گذاشته و خوشبختانه بستر بسیار خوبی به لحاظ اجتماعی و سیاسی در این دانشگاه فراهم است، اضافه کرد: در فضاهای دانشجویی، اساتید و کارمندی جلسات تبیینی متعددی را داشته و سعی کرده ایم محل دانشگاه را فضایی برای تعامل و گفتگوهای مفید و سازنده قرار دهیم.

این استاد دانشگاه در ادامه به اقدامات انجام شده برای ایجاد فضای گفتگو در دانشگاه پیام نور گیلان اشاره و اضافه کرد: جلسات تبیینی، تولیدات محتوای مناسب، دور هم نشستن های صمیمی و سازنده ای بین اساتید و دانشجویان و کارکنان بخشی از این برنامه ها است.

وی ادامه داد: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی که از مطالبات مقام معظم رهبری بوده نیز همیشه در دانشگاه پیام نور برگزار شده و فعال است.

توکلی راد با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور جدا از فضاهای آموزشی در بسترهای یادگیری الکترونیکی و فضای مجازی نیز در قالب برنامه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بهره گرفته است، تصریح کرد: امروز اساتید دانشگاه پیام نور نقش بی بدیل و پر رنگی در تبیین شرایط کشور دارند و نقش سازند آنها بسیار اثر گذار بوده و ما نیز از این ظرفیت در استان و کشور بهره می بریم.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه اجتماعی بسیار خوبی در دانشگاه پیام نور شکل گرفته که منبع تولید انسجام، وحدت و اعتماد عمومی به شمار می رود، اضافه کرد: این سرمایه اجتماعی پیوسته در راستای اهداف انقلاب اسلامی در حال حرکت بوده و با کنشگری فعال و سازنده در ارتقای معنوی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ایران اسلامی در تکاپو است.

رئیس دانشگاه پیام نور گیلان به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مطالبه تبیین مأموریت جوانان دانشجو و هیئت های دانشجویی است، اشاره کرد و افزود: موضوع تبیین و روشنگری جز اتفاقاتی است که در هر عرصه و مقطعی با آن مواجه بوده ایم و دانشگاه پیام نور نیز قطعاً در همین راستا گام برداشته است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان