وقتی جمهوری اسلامی «حرم» می شود

۱۴۰۱/۰۸/۱۸ ۱۱:۳۲ چاپ کد خبر: 179238

رشت- امنیت یکی از مولفه های مهم در هر جامعه ای محسوب می شود و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز برای رسیدن به این امنیت خون های زیادی تقدیم شده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- بهرام قربانپور: امنیت، آرامش و آسایش لازمه وجودی و لاینفک حیات جامعه است، مؤلفه ای که برای اثبات و حقانیت آن هزاران نفر جانشان را در این راه فدا می کنند. جامعه ای موفق و توسعه مند است که در آن برقراری امنیت در ابعاد مختلف نظامی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و روانی در اولویت باشد.

انقلاب اسلامی ایران یکی از مهم ترین دستاوردهایش تأمین امنیت در بخش های مختلف بود که با گلگون کفن شدن هزاران آلاله محقق شد و این مسیر برای نیل اهداف بلند و ارزشمند، ادامه دارد.

از زمان شکل گیری انقلاب تاکنون ضربه، کینه و نیرنگ های دشمن علیه این نظام مقدس به شیوه های مختلف ادامه پیدا کرد. از ترور، تحمیل جنگ هشت ساله گرفته تا ایجاد فتنه و نفوذ در رگه های مختلف مدیریتی و حالا هم ترغیب اراذل و اوباش و تحریک جوانان و نوجوانان به اغتشاش و آشوب در شهر و خیابان، همه و همه برای یک هدف مشترک آن هم تغییر و نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفته است.

اما دشمن همیشه دچار اشتباه محاسباتی ناشی از عدم شناخت مردم ایران شده است از «صدام حسین» گرفته که می خواست چند روزه به پایتخت برسد تا فتنه های رنگارنگ که با هوشیاری، بصیرت و آگاهی مردم همیشه در صحنه خنثی شد، ناکامی دشمن در دسیسه های مختلف از جنگ تحمیلی گرفته تا تحریم اقتصادی و جنگ شناختی و ترکیبی، نشان از عدم شناخت درست از ایمان، بصیرت و آگاهی مردم ایران اسلامی دارد.

دشمن وقتی دید در جنگ سخت، تحریم های ظالمانه اقتصادی، معیشتی و دارویی نمی تواند بر اراده ملت ایران غلبه کند، کار را به جنگ و آشوب خیابانی کشاند و متأسفانه برخی خواص و شماری از جوانان و نوجوانان فریب دروغ های شبهه انگیز و احساسی محور رسانه های مواجب بگیر صعودی و لندن نشین را خوردند و از طرفی دیگر هم برخی اراذل و اوباش و داعش صفتان داخلی هم با قمه و سلاح سرد وارد معرکه خون ریزی و آشوب شدند.

بسیجیانی که تا دیروز در آن سوی مرزها علیه داعش و تکفیری ها می جنگیدند و شهید می شدند امروز برای دفاع از امنیت، اقتدار و آرامش «ایران قوی» در کوچه و پس کوچه های شهر پاسداری می کنند.

مدافع حرمی که تا دیروز از حرم آل الله پاسداری می کرد این روزها در کوچه و پس کوچه های این شهر عاشقانه به سوی معبودش شتافت، آری! «حمید پورنوروز» را می گویم که بعد از «حمزه علی نژاد» دومین شهید مدافع امنیت گیلان لقب گرفت.

لاهیجان عروس گیلان این روزها داغدار و سیه پوش پدری مهربان، وفادار و انقلابی بود که سال ها عمرش را در محور مقاومت برای دفاع از حریم آل الله به فرماندهی سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی سپری کرد و زمانی که دید امنیت و اقتدار کشور به دست یک مشت فریب خورده و منافق دچار خدشه شده لحظه ای درنگ نکرد و وارد صحنه شد و این بار «میدان» و «محور مقاومت» برایش دفاع از اقتدار، امنیت و آرامش کشور معنی پیدا کرد و جمهوری اسلامی برایش «حرم» شد و پا به این میدان سرنوشت ساز گذاشت و در نهایت در شامگاه پنج شنبه ۱۲ آبان ماه در حالی که همه برای راهپیمایی ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار آماده می شدند، به دست اغتشاش گران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

همزمان با سومین روز شهادت بسیجی مدافع حرم و امنیت «حمید پورنوروز» به سراغ جمعی از شهروندان لاهیجانی رفتیم تا گفتگویی با آنها درباره شرایط امروز جامعه انجام دهیم.

مماشات با اغتشاش گران آنها را گستاخ تر می کند

«اسماعیل محمدی» یکی از شهروندان لاهیجانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: حضور مردم در مراسم شهدا گواه و سند مستدلی برای پایبندی آنها به نظام و انقلاب و آرمانهای شهدا بوده و همین صحنه ها دشمن را عصبانی کرده است.

وی با اشاره به شگردهای مختلف ضربه دشمن به نظام اسلامی، افزود: هوشیاری مردم در برهه های حساس نقشه های دشمن را بی اثر کرده است.

این شهروند لاهیجانی با اشاره به حوادث اخیر در کشور و گیلان بیان کرد: مماشات با آشوب طلبان و اغتشاشگران، آنها را گستاخ تر می کند و انتظار می رود دستگاه قضائی و دیگر نهادها برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و امنیت داشته باشند.

وی با قدردانی از تلاش خستگی ناپذیر پلیس و دیگر نیروهای امنیتی افزود: امنیت، آرامش و اقتدار کشور را مدیون تلاش های این سبزپوشان جان بر کف هستیم و باید قدردانشان باشیم.

شهدا رفتند تا عفت و حیا در جامعه بماند

«خانم اختری» بانوی لاهیجانی هم در گفتگو با مهر اظهار کرد: دشمن حجاب دختران ما را بهانه قرار داده تا نظام و انقلاب را از ما بگیرد این در حالی است که اکثر مردم انقلابی و پایبند به نظام هستند.

وی با بیان اینکه شهدا رفتند تا عفت و حیا در جامعه حفظ شود، افزود: برای اسلام و ارزش های اسلامی «انقلاب» کردیم و اجازه نمی دهیم هیچ احدی پا روی ارزش های مقدس ما بگذارد.

این شهروند لاهیجانی با اشاره به موفقیت های روزافزون نظام اسلامی در بخش های مختلف، تبیین دستاوردهای انقلاب را بسیار حائز اهمیت خواند و بیان کرد: مردم بویژه نسل جوان باید بدانند که ایران قبل از انقلاب با ایرانِ قوی امروز تفاوت زمین تا آسمان دارد.

اختری با اشاره به حوادث اخیر در کشور اضافه کرد: بسیاری از جوانان و نوجوانان از روی ناآگاهی و احساسی وارد میدان شدند و به تله شبهه برانگیز امپراطور رسانه ای دشمن افتادند.

وی نقش رسانه ها و متولیان فرهنگی در تبیین و روشنگری نسل جوان را ضروری دانست و افزود: امروز فریضه «جهاد تبیین» بیش از همه چیز ضرورت دارد و بر همه واجب است.

بهره دشمن از خلاءهای فرهنگی و اقتصادی

«اسلام شوکتی» یکی دیگر از شهروندان لاهیجانی هم می گوید: دشمن از خلاءهای فرهنگی و اقتصادی در جامعه بهترین بهره را گرفته و به طرز وحشیانه ای به نظام اسلامی حمله ور شده است.

وی، فتنه، آشوب و جنگ داخلی را هدف اصلی دشمن برشمرد و افزود: بصیرت، هوشیاری و آگاهی بخشی در جامعه بویژه نسل جوان باید در اولویت قرار گیرد.

این شهروند لنگرودی با اشاره به شرایط اقتصادی و معیشتی مردم، بیان کرد: اگر چه مردم در شرایط اقتصادی خوبی قرار ندارند اما دلیل نمی شود که از انقلاب و آرمان های شهدا فاصله بگیرند.

وی با تاکید بر برخورد جدی با اغتشاش گران و بانیان آشوب های خیابانی، افزود: امنیت و آرامش مردم خط قرمز است و نباید با برهم زنندگان نظم و امنیت مدارا کرد.

ایران «قوی» می ماند

حضور حماسی مردم گیلان در مراسم شهدا، اگرچه دور از انتظار نبود اما تودهنی محکمی بر دهان یاوه گویان داخلی و خارجی بود که نمی توانند اقتدار، امنیت و موفقیت ایران قوی را ببینند و مکرر و دمادم بر طبل دشمنی و کینه توزی آنها می کوبند.

دشمنان نظام اسلامی و ایرانِ قوی بدانند که مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی برای بقا و حفظ این نظام فقط در گیلان عزیز «۸ هزار آلاله» تقدیم انقلاب کرده اند و این راه پرفیض شهادت همچنان باز است و فکر براندازی و نابودی را باید با خود به گور ببرند.

گفتنی است در آشوب ها و اغتشاشات اخیر استان گیلان برای دفاع از امنیت سه شهید تقدیم کرده است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان