سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کمبود نیروی انسانی پرستار در استان گیلان، گفت: اولویت جذب و به کارگیری نیروی انسانی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در صورت اخذ مجوز، با گروه پرستاران و آن هم در ...

 به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حیدرعلی بالو صبح امروز در نشست مدیران پرستاری مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های استان در سالن اجلاس حوزه ریاست با اشاره به اهمیت و جایگاه پرستار در تعابیر اسلامی اظهار کرد: در تیم پزشکی، پرستاران جایگاه بسیار ارزنده و پرمشغله ای بر عهده دارند و با وجود تمامی مشکلات، خدمات درمانی به بیماران ارائه می شود.

وی حل تمامی مشکلات پرستاران را در مقطع زمانی کوتاه غیرممکن دانست و گفت: عمده مشکلات موجود در نظام پرستاری دانشگاه، کمبود نیروی انسانی است که باید با استفاده از ظرفیت و منابع انسانی فعلی بر مشکلات این بخش فائق آمد و کمبودها را جبران کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت به کارگیری از نیروی انسانی متخصص و مهارت محور موردنیاز در بخش های مختلف نظام اداری دانشگاه علوم پزشکی گیلان و بهره وری درست از منابع در اختیار، تأکید کرد.

بالو، هدف غایی در نظام سلامت را خدمت به مردم و علی الخصوص بیماران برشمرد و افزود: مدیریت امکانات موجود، تقسیم کار و پذیرفتن وظایف و تلاش برای رفع موانع، باید به یک رویکرد در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تبدیل شود.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی پرستار در استان گیلان، تصریح کرد: اولویت جذب و به کارگیری نیروی انسانی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در صورت اخذ مجوز، با گروه پرستاران و آن هم در مناطق کم برخوردار خواهد بود.

در این نشست، دکتر عقیل قلی پور، سرپرست معاونت درمان دانشگاه؛ دکتر مرتضی فلاح کرکان، مشاور اجرایی رئیس دانشگاه؛ طاهره زاهد صفت، مدیر پرستاری دانشگاه و تعدادی از مدیران پرستاری مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان ها به بیان نظرات، دغدغه ها، مطالبات و راهکارها در جهت ارائه مطلوب تر ارائه خدمات پرستاری پرداختند.

 به گزارش فارس، بیش از چهار هزار و ۵۰۰ پرستار در بیمارستان های استان گیلان مشغول ارائه خدمات پرستاری هستند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان