امام جمعه لاهیجان با بیان اینکه اغتشاشات و آشوب های اخیر در کشور تنفس مصنوعی دشمن است، گفت: توطئه و جنگ داخلی آخرین ضربه و نفس های دشمن است

به گزارش خبرگزاری فارس از لاهیجان؛ حجت الاسلام والمسلمین جواد سلیمانی در حاشیه مراسم گرامیداشت هفتمین روز شهید مدافع امنیت «حمید پورنوروز» در گفت وگو با فارس با اشاره به اتفاقات اخیر اظهار کرد: اغتشاشات و آشوب های اخیر در کشور تنفس مصنوعی دشمن است.

وی توطئه و جنگ داخلی را آخرین ضربه و نفس های دشمن دانست و افزود: دشمن تلاش می کند با عادی انگاری و اطاله اغتشاشات در کشور به نظام ضربه بزند.

امام جمعه لاهیجان با بیان اینکه دشمن یک لحظه هم از توطئه و کینه توزی دست برنمی دارد، گفت: در ۴۳ سال اخیر دشمن اتاق جنگ علیه نظام تشکیل داده و شبانه روز و تمام قد در صدد ضربه زدن به ایران اسلامی است.

سلیمانی، اقدامات دشمن علیه نظام اسلامی را سازمان دهی شده و هدفمند عنوان کرد و افزود: دشمن ۴۳ سال است که علیه نظام اسلامی و مردم این کشور جنایت می کند. 

وی، بصیرت و هوشیاری را لازمه برون رفت از فتنه ها برشمرد و گفت: عدم دستپاچگی، بصیرت افزایی و گوش به فرمان رهبری بود مسیر حق را از باطل مشخص می کند.

اعتراض به وضعیت ها و عملکردها حق مسلم مردم است

امام جمعه لاهیجان با بیان اینکه اعتراض به وضعیت ها و عملکردها حق مسلم افراد است، گفت: مسیر اعتراض و مطالبه گری با اغتشاش، خونریزی و درگیری های خیابانی تفاوت دارد.

سلیمانی با بیان اینکه حوادث اخیر رسانه های معاند و تروریسم را معرفی کرد، گفت: خواص، نخبگان فرهنگی و رسانه ای و جامعه روحانیت در فتنه های خیابانی اخیر وظیفه سنگینی دارند.

وی با اشاره به قرارگیری در جنگ شناختی و رسانه ای افزود: خبرنگاران و رسانه های انقلابی و دلسوز نقش اقناع سازی دارند. 

امام جمعه لاهیجان با بیان اینکه امروز جهاد تبیین تکلیف همگانی است، گفت: تبیین دستاوردها، پاسخگویی به شبهه افکنی ها و دروغ پردازی ها و همچنین جهاد تصمیم و اقدام باید در اولویت قرار گیرد.

لزوم تسهیل اشتغال و اقتصاد

سلیمانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی آبستن حوادث تلخ و شیرین بسیار است، افزود: حل مشکلات اقتصادی و معیشتی که مهم ترین مطالبه مردم است باید در اولویت مسؤولان قرار گیرد و تسهیل بخشی امور اشتغال و اقتصاد در کشور سبب حل مشکلات معیشتی می شود.

امام جمعه لاهیجان ملت ایران را با بصیر و انقلابی عنوان کرد و گفت: برخی مسؤولان در شناخت مردم انقلابی ایران دچار مشکل و ضعف هستند و همین موضوع مسبب چالش هایی در کشور شده است.

سلیمانی با اشاره به حضور حماسی مردم در مراسم شهدا در گیلان و سایر نقاط کشور بیان کرد: مردم شهیدپرور و قدرشناس ایران اسلامی هیچ چیزی را با انقلاب و خون شهدا معاوضه نمی کنند و مردم با سفره های خالی و دردهای در سینه به میدان مبارزه حق علیه باطل آمدند.

انتهای پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان