رشت- مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به بارش باران تا عصر امروز در استان از ورود موج جدید بارش ها از روز دوشنبه خبر داد.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت سامانه ناپایدار در استان گیلان از عصر روز گذشته اظهار کرد: بررسی الگوهای حاکم بر نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت این سامانه تا عصر امروز (شنبه) در منطقه است.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی های انجام شده در این مدت شاهد ابرناکی، مه آلوده بودن، بارش رگبار باران به ویژه در مناطق غربی استان گیلان هستیم، افزود: وزش باد، احتمال وقوع رعد و برق و تگرگ در برخی از ساعات وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه با خروج این سامانه از روز یکشنبه شاهد کاهش ابر، وزش باد جنوبی به ویژه در مناطق کوهستانی و دامنه ها و افزایش تدریجی دمای هوا خواهیم بود، گفت: این شرایط تا روز دوشنبه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه با ورود سامانه جدید بارشی از روز دوشنبه شرایط برای افزایش ابر، بارش باران و وزش باد مهیا می شود، اضافه کرد: کاهش دمای هوا و احتمال وقوع رعد و برق نیز از دیگر پدیده های پیش بینی شده برای این مدت است.

دادرس با بیان اینکه این شرایط تا روز چهارشنبه ادامه دارد، تصریح کرد: هشدار سطح زرد هواشناسی نیز صادر شده است.

وی ادامه داد: آبگرفتگی منطقه ای، احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها، لغزش و رانش زمین، خسارت به محصولات کشاورزی، لغزنده بودن جاده ها و کاهش دید افقی از دیگر پدیده های پیش بینی شده برای استان گیلان در این مدت است.

دادرس اضافه کرد: دریا نیز در این مدت مواج و با حداکثر ارتفاع ۱.۵ متر پیش بینی شده که برای انجام فعالیت های دریایی و صید و صیادی مناسب نیست.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان