رشت- مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به افزایش تدریجی دمای هوای استان از فردا همزمان با خروج سامانه بارشی گفت: با توجه به وزش باد جنوبی هشدار سطح زرد صادر شده است.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت الگوهای حاکم بر نقشه های هواشناسی گفت: بررسی الگوها نشان دهنده فعالیت سامانه کم و بیش ناپایدار در منطقه است.

وی با بیان اینکه در این مدت برای در برخی مناطق بارندگی و وزش باد که در پاره ای نقاط بارش ها به صورت موقتی شدید پیش بینی شده است، گفت: رعد و برق و کاهش نسبی دما نیز از دیگر پدیده های پیش بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه به تدریج از بعد از ظهر و شب چهارشنبه، با شکل گیری جریانات جنوبی و تقویت آن طی روزهای آینده، شرایط برای وزش باد جنوبی مهیا می شود، گفت: شدت وزش باد در برخی ساعات و به ویژه در مناطق کوهستانی و ارتفاعات شدید پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه شرایط برای افزایش دما تا جمعه مهیا است، ادامه داد: طی این مدت در بعضی نقاط وقوع پدیده مه و رگبار پراکنده و رعد و برق دور از انتظار نیست.

دادرس با اشاره به اینکه برای امروز نیز آسمان اکثر نقاط کشور کمی تا نیمه ابری، وزش باد در پاره ای نقاط شدید پیش بینی شده است، افزود: در بعضی نقاط نیز افزایش ابر و مه آلود و بارندگی و رعد و برق پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به جنوبی شدن هوا از فردا هشدار سطح زرد هواشناسی صادر شده است، ادامه داد: برای شهر رشت مرکز استان گیلان نیز قسمتی تا نیمه ابری و گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی شده است.

مدیر کل هواشناسی گیلان اضافه کرد: دمای هوای شهر رشت نیز برای امروز بین ۱۰ تا ۱۸ درجه سلسیوس در نوسان است.

دادرس با بیان اینکه امروز دریا مواج است، افزود: فعالیت های دریانوردی و صید و صیادی با احتیاط مناسب و از فردا مناسب است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان