آستارا- فرماندار آستارا با اشاره به نقش مهم مساجد و رسانه ها در فرهنگ سازی زکات و لزوم توجه به ترویج این فرهنگ در جامعه گفت: شورای زکات در ۴۱ روستای آستارا فعال است.

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت رضایی پور بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای زکات آستارا با اشاره به فعالیت شورای زکات در ۴۱ روستای آستارا بیان کرد: در شش ماهه نخست سال جاری شورای زکات روستایی در ۴۱ روستای شهرستان مجموعاً ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان شامل زکات مستحبی و کفاره عمد و غیر عمد بوده و تمام دریافتی زکات در همان روستا هزینه می شود.

فرماندار آستارا با اشاره به لزوم هماهنگی میان دستگاه های متولی در امر دریافت زکات گفت: حضور نهادهای زیر مجموعه بهزیستی و کمیته امداد، میزان پرداخت افراد در حوزه زکات را افزایش می دهد.

رضایی پور زکات را صدقه واجب در دین اسلام دانست و بیان کرد: فرهنگ سازی در حوزه زکات باید بیش از گذشته باشد و نقش بی بدیل مساجد و رسانه ها در این عرصه بسیار تأثیر گذار و حائز اهمیت است.

وی با اشاره به لزوم خلاقیت در جمع آوری زکات تصریح کرد: خداوند در آیه ۴۱ سوره حج به جدی گرفتن امر زکات تاکید بسیاری کرده اند و باید با شیوه های نوین و خلاقانه، در خصوص دریافت این فریضه مهم اقدامات قابل توجهی انجام داد.

فرماندار آستارا به پیش بینی قانون در راستای اهمیت زکات و تسهیل گری در حوزه پرداخت آن اشاره و بیان کرد: هرگونه کمک مالی از درآمد، مشمول کسر مالیات کسر بوده و تمامی مشاغل و شرکت ها از این قانون مستثنی نبوده و در صورت انجام فعالیت های عام المنفعه و خیریه، مالیات پس از کسر این مبالغ از درآمد از باقی مانده آن دریافت خواهد شد.

لزوم فعالیت رسانه ها در حوزه ترویج فرهنگ زکات

امام جمعه آستارا نیز در این جلسه با اشاره به لزوم توجه به اهمیت پرداخت زکات بیان کرد: توازن در پرداخت زکات در طول سال همواره باید مورد توجه باشد و خیرین این شهرستان همواره در این حوزه پیشگام و ثابت قدم هستند.

حجت الاسلام محمدجواد باقری با اشاره به لزوم فعالیت رسانه ها در حوزه ترویج فرهنگ زکات تصریح کرد: اصحاب رسانه به عنوان بازوان توانمند کشور و پل ارتباطی میان مردم و مسئولان نقش بسیار اثرگذاری در فرهنگ سازی دارند و با دغدغه مندی نتیجه مناسبی را در این حوزه شاهد خواهیم بود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان