مدیر کل تعزیزات حکومتی گیلان با تأکید بر اینکه اتاق اصناف باید به طور مستمر بازار را رصد کنند، گفت: تعزیزات حکومتی بر اساس پرونده های متشکله به تخلفات رسیدگی می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت سامانه «فارس من» بستری برای جمع کردن مطالبات مردمی و پاسخگویی به هنگام نسبت به مطالبات ثبت شده از سوی مسوولان مربوطه است.

اخیرا مطالبه ای در این سامانه با عنوان "لزوم نظارت بر قیمت متفاوت اجناس در مغازه ها" ثبت شد که مخاطب در آن گفته بود «بسیاری از مواقع اجناس از یک برند و حجم در فروشگاه های مختلف با قیمت های متفاوت عرضه می شود و انتظار داریم تعزیزات به این اقدامات فروشگاه های عرضه مواد خوراکی نظارت داشته باشند.»

 مرتضی امینی مدیر کل تعزیزات حکومتی گیلان در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه بر اساس قانون نظارت بر بازار با صمت و جهاد است، اظهار کرد: تعزیزات حکومتی بر اساس پرونده های متشکله که از طریق ضابطین ارجاع می شود به تخلفات رسیدگی می کند .

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی، صمت، اتاق اصناف باید به طور مستمر بازار را رصد کنند، افزود: این دستگاه ها پس از رصد بازار باید گزارشات مربوطه را به تعزیزات ارجاع کنند.

امینی به مجازات گران فروشی اشاره کرد و گفت: در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان، کنترل و نظارت بر اصناف، گشت های سیار اداره کل تعزیرات حکومتی استان به همراه بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت در بازرسی از یک واحد صنفی و مشاهده گران فروشی برای این واحد متخلف پرونده تشکیل شد.

به گفته مدیر کل تعزیزات حکومتی گیلان پس از احضار متهم در شعبه و تفهیم اتهام و استماع دفاعیات وی، این واحد متخلف به مجازات نقدی به مبلغ بالغ بر ۱۹ میلیارد ریال محکوم شد.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان