رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه هم اکنون پنج شهرستان استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند، گفت: در شبانه روز گذشته هفت بیمار جدید پذیرش شده اند.

فردیم مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اعلام آخرین رنگ بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت گفت: همانند هفته های اخیر هیچکدام از شهرستان های استان گیلان در وضعیت قرمز و نارنجی قرار ندارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پنج شهرستان استان گیلان در وضعیت زرد قرار دارند، گفت: شهرستان های املش، شفت، صومعه سرا، سیاهکل و ماسال شهرستان های با وضعیت زرد در استان گیلان هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: آستارا، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، رشت، خمام، رضوانشهر، رودبار، رودسر، تالش، فومن، لاهیجان و لنگرود در نقشه کرونایی گیلان آبی هستند.

وی در ادامه با اشاره به آخرین آمارهای کرونایی در استان گیلان و با بیان اینکه هم اکنون ۲۴ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: در شبانه روز گذشته هفت بیمار جدید کرونایی پذیرش شدند.

مهرابیان با بیان اینکه روند آمارهای کرونایی در استان کاهشی است اما نباید نسبت به رعایت شیوه نامه ها با توجه به سرمای هوا بی توجه بود، تصریح کرد: ابتلاء به آنفلوانزا نیز در گیلان کاهش یافته اما باید همچنان نکات بهداشتی رعایت شود.

وی همچنین به وخامت حال سه بیمار کرونایی و بستری در بخش مراقبت های ویژه اشاره و اضافه کرد: سه بیمار نیز بهبود یافته و در شبانه روز گذشته مرخص شدند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان