در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

در جلسه شورای اسلامی شهر رشت نسبت به بی اعتنایی شهردار معزول رشت نسبت به نامه شورا پیرامون عدم جابجایی نیرو تا پیش از اعلام رای نهایی انتقاد و به وحدت ما بین اعضای شورا با هدف رفع مشکلات شهر تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا ظهر امروز در شصت و چهارمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت که با دستور جلسه انتخاب سرپرست شهردار رشت برگزار شد با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه اظهار کرد: یقینا سیره عملی و رفتاری حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای بانوان مسلمان است. 

وی با بیان اینکه پیرامون مباحث مطرح شده در موضوع استیضاح و غیره تابع قانون هستیم، افزود: پیش تر از این نیز در پی صدور رای بازگشت موقت شهردار از سوی شعبه بدوی دیوان نیز تابع قانون بودیم و بعد از این نیز قانون برایمان فصل الخطاب است. 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با قرائت نامه ارسالی از سوی فرمانداری رشت پیرامون صدور رای دیوان مبنی بر باطل شدن احکام مبنی بر بازگشت موقت شهردار رشت و انتخاب سرپرست شهرداری بیان کرد: در این نامه به برگزاری جلسه فوق العاده امروز مبنی بر انتخاب سرپرست جدید شهردار رشت تاکید شده و شورا نیز در جلسه امروز نسبت به انتخاب سرپرست شهرداری رشت اقدام می کند. 

کارگرنیا با نظر خواهی از اعضای شورا مبنی بر معرفی کاندیدای مورد نظر پیرامون انتخاب سرپرست شهرداری رشت افزود: هر عضوی می تواند کاندیدای مورد نظر خود را اعلام و پس از آن این موضوع به رای گذاشته می شود. 

نحوه رای گیری انتخاب سرپرست شهرداری رشت به رای گذاشته شد که با موافقت اعضای شورا، انتخاب سرپرست به صورت مخفی و با برگه رای انجام شد که یوسف یزدانی با ۹ رای موافق و ۲ رای ممتنع به عنوان سرپرست شهرداری از سوی اعضای شورای شهر رشت انتخاب شد. 

مدیران بر اساس توانمندی ها در جایگاه ها حضور داشته باشند

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه به منظور تسریع در امور شهری در این جلسه حضور پیدا کرده ام، اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون سه مرحله مدیران شهرداری های مناطق تغییر داده شده بودند و شهر بیشتر از این ظرفیت ندارد. 

نادر حسینی با بیان اینکه شهردار متناسب با نیاز جامعه می تواند انتصاباتی انجام دهد، افزود: باید به ثبات مدیریتی توجه داشته باشیم و انتظار داریم مدیران بر اساس توانمندی هایشان در پست ها و جایگاه ها باشند. 

جابجایی مکرر نیرو توسط شهردار معزول رشت

یکی دیگر از اعضای شورای رشت نیز در این جلسه با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: در جلسه استیضاح شهردار رشت، تمامی موارد در مقابل چشمان حاضرین در جلسه و افرادی که از طریق لایو جلسه را نگاه می کردند انجام شد و همه اقدامات شفاف بود. 

هادی رمضانی با بیان اینکه تمامی موارد شفاف و قانونی در جلسه استیضاح انجام شد، گفت: تمام مراحل استیضاح توسط دوربین ها ثبت و ضبط شده و در همان جلسه هشت رای مبنی بر برکناری شهردار معزول دیده و قرائت شده بود. 

وی با تاکید به اینکه فردی که رأی هشتم را داد اما پس از آن بنا به دلایلی منکر شد واقعا کار ناصوابی انجام داد، تصریح کرد: پس از اینکه شهردار معزول با رای موقت به محل کار برگشت، رئیس شورای رشت طی نامه ای که با نظر اکثریت اعضای شورا بود از وی تقاضا کرد که فعلا نسبت به جابجایی نیرو اقدام نکند اما علوی شهردار سابق هیچ اعتنایی به این نامه که یقینا تقاضای همه اعضای شورا بود اعتنایی نکرد و همه روز شاهد احکام مختلف از سوی شهردار بودیم. 

این عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه اعضای شورا باید همچون برادر در کنار یکدیگر باشند، گفت: باید برای ساختن شهر در کنار هم تلاش کنیم و با پرداختن به مباحث بیهوده بیش تر از این شهروندان را نسبت به مدیریت شهری بی اعتماد نکنیم. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان