در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه زنان ایرانی با قدرت در عرصه های مختلف علمی، سیاسی و اجتماعی پیش می رون، گفت: آمریکایی ها و یدک کشان آنان معتقدند حقوق زن در ایران رعایت نمی شود چرا که حقوق زن در نگاه ...

محدثه فردی به گزارش خبرگزاری فارس از رشت آیت الله رسول فلاحتی امروز در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با اشاره به روز وحدت حوزه و دانشگاه در هفته پیش رو، اظهار کرد: در سایه انقلاب اسلامی این دو مرکز علمی با هم همکاری کردند به گونه ای که امروز این ۲ مرکز ۲ بال تعالی انقلاب اسلامی بوده و دشمنان به این باور رسیده اند که این ۲ مرکز علمی جز تعالی ایران اسلامی به چیزی نمی اندیشند.

وی با بیان اینکه در اغتشاشات اخیر پرچم آمریکا را دولت آلمان به دست گرفته است، گفت: آمریکایی ها آلمان را عددی حساب نمی کنند اما در اغتشاشات اخیر پرچم مبارزه با ملت ایران را آلمانی ها به دست گرفتن چرا که عده ای از ضد انقلاب ها در آلمان که حتی بین خود نیز اختلاف داشتند رهبری اغتشاشات را به دست آنان دادند. 

امام جمعه رشت با بیان اینکه آلمان برای ملت ایران نقشه کشی کرد اما ۲۵ نفر که فکر کودتا داشتند را در خانه هایشان دستگیر کردند، افزود: آلمان که تحمل ۲۵ نفر مخالف آن هم در خانه هایشان را نداشت، اما آموزش اغتشاش در ایران، سلاح به دست گرفتن و کشتن مردم بی گناه و نیروهای انتظامی را در دستور کار قرار دادند. 

وی با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین، که زمستان سختی را پیش روی آلمان قرار داده، برای فرافکنی از این فلاکت، گفت: ۲ ماه قبل روزنامه گاردین نوشته بود که مدعیان حقوق بشر بیش از ۲۲۲ کودک را از پناهندگان عراقی و دیگر کشورهای جنگ زده گرفته در قفس انداخته و بردند و از سرنوشت این کودکان توسط این آدم ربایان هیچ اطلاعی نیست.

فلاحتی با اشاره به صلیب عضویت ایران از کمیسیون مقام زن توسط سازمان ملل، تصریح کرد: زنان ایرانی با قدرت در عرصه های مختلف علمی، سیاسی و اجتماعی پیش می روند اما آمریکایی ها و یدک کشان آنان معتقدند حقوق زن در ایران رعایت نمی.شود چرا که حقوق زن در نگاه غربی ها بهره کشی جنسی و ابزاری است. 

وی با اشاره اینکه بیشترین زندانی زن در آمریکا ثبت شده، در صورتی که ادعای رعایت حقوق زنان را در پیش گرفته است، بیان کرد: در نگاه غربی ها زن یعنی کالا و تعرض جنسی به زن را آزاد میدانند چرا که هرساله به هزاران زن در ایالت متحده تجاوز جنسی صورت میگیرد صدای کسی هم بیرون نمی آید. 

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه مجامع مدعی حقوق بشر در مقابل بی توجهی عربستان به جایگاه زنان سکوت اختیار کرده چرا که عربستان گاو شیرده آنان است، افزود: ما یقین داریم حقوق زن در جایگاه ایران ابزاری شده برای دنیای استکباری، چرا که آمریکا برای دشمنی با ایرانیان ، بیش از هزار و ۸۰۰ تحریم علیه ملت ایران داشته که متوجه کودکان و زنان می شود آنگاه مدعی نگرانی برای حقوق زنان است. 

وی با اشاره به موفقیت زنان ایرانی در مجامع بین المللی و سکوهای برتر جهانی در رشته های مختلف علمی، ورزشی که همچون استخوان در گلوی استکبار جهانی است، گفت: در یک سال فقط ۳۰ زن توسط گلوله پلیس در آمریکا کشته میشود آنگاه از رعایت حقوق زنان در ایران سخن می گویند. 

فلاحتی با بیان اینکه در نشست با جوانان و بسیجیان طرح های مطرح شده که اگر محقق شود، شاهد تحول خوبی خواهیم بود، افزود: مشکلات وجود دارد، تورم موجود را نادیده نمی گیریم و امیدواریم برطرف شود اما این مشکل برای همه کشورها متحمل شده و ایران نسبت به آن ها تورم کمتری دارد که البته انتظار میرود با تلاش مسئولین به حداقل رسیده و بر طرف شود. 

خطیب جمعه رشت با اشاره به طرح برخی از جوانان که درصدد بهره مندی از کاه و کلش و تبدیل به کالا تلاش میکنند که تحولات خوبی همراه خواهد داشت، گفت: در دیدار با مهندسین کشاورزی نیز طرح های خوبی مطرح شد تا با صرفه جویی در مصرف آب و تحول در کشاورزی سنتی شاهد شکوفایی کشاورزی در آینده نزدیک باشیم.

انتهای پیام/ع


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان