رشت- رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه توسعه استان باید سازگار با محیط زیست باشد، گفت: نباید اجازه داد عده ای به بهانه سرمایه گذاری، سرمایه های استان را به غارت ببرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی ظهر شنبه در نشست بررسی مشکلات پروژه جاده ساحلی چمخاله به لنگرود و وضعیت پارک ساحلی لله رود رودسر اظهار کرد: محیط زیست گیلان یک ثروت ملی است و توسعه استان باید سازگار با طبیعت و محیط زیست باشد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان افزود: حفظ سرمایه های استان به عنوان یک وظیفه شرعی و قانونی بر عهده تمام مسئولان است و نباید اجازه داد عده ای به بهانه سرمایه گذاری، سرمایه های استان را به غارت ببرند.

وی با بیان اینکه نظارت ها بر چگونگی اجرای پروژه های عمرانی در سطح استان گیلان تقویت شود، افزود: نباید به سرمایه گذارانی که به بهانه های مختلف در پی غارت منابع استان هستند مجوز کار داده شود.

حجت الاسلام خلیلی با تاکید بر اینکه نگاه مدیران باید در راستای منافع مردم باشد، تصریح کرد: برخی به بهانه سرمایه گذاری اقدام به ساخت ویلاهای مجلل در روستاها کرده و آن را به افراد غیر بومی می فروشند که این کار تبعات زیان باری در پی دارد.

وی ادامه داد: افزایش ناهنجاری و جرم و بزه در جامعه، کسب ثروت نامشروع برای متجاوزان به منابع استان، تخریب محیط زیست و تغییر فرهنگ روستاییان از تبعات کار این افراد است.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه استیفای حقوق مردم از مسئولین متخلف، از وظایف دستگاه قضائی است بیان کرد: با مدیرانی که کوتاهی، تخلف یا ترک فعل داشته باشند، برخورد قانونی می شود.

برخورد با مقصران توقف پروژه جاده چمخاله به لنگرود

سیف الله مسرور معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان گیلان نیز در این جلسه گفت: مقرر شد طی سه ماه در خصوص علت توقف پروژه جاده چمخاله به لنگرود، سرپرستی پارک ساحلی و مجتمع تفریحی لله رود گزارشات کاملی ارسال شود تا در صورت تخلف یا ترک فعل مدیران، مطابق مواضع قانونی با آنان برخورد شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان