پیکر پاک یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس در شب شهادت حضرت زهرا (س) با دستان مردم احمدسرگوراب شفت، شهر آزادگان سرافراز گیلان تشییع شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شفت، مردم «شهر آزادگان سرافراز احمدسرگوراب» شهرستان شفت امشب در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) میزبان یک شهید گمنام بودند. 

مردم شهیدپرور احمدسرگوراب که خود در طول انقلاب و دوران دفاع مقدس هفت شهید تقدیم اسلام و نظام کرده اند، پیکر پاک شهید گمنام را از ابتدای خیابان امام خمینی (ره) این شهر تا مسجد حضرت ابوالفضل علیه السلام تشییع کردند. 

حجت الاسلام والمسلمین صابر انصاری، مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مرکزی رشت در آیین شب وداع با این شهید گمنام، با اشاره به جایگاه والای مقام زن در اسلام اظهار کرد: بهترین الگوی زن برای زندگی و آزادی وجود حضرت زهرای مرضیه است. 

وی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) علاوه بر علم و تقوا، تعلیم و تربیت در سیاست نیز اسوه است، افزود: نه تنها خود حضرت فاطمه زهرا (س) بلکه حضرت زینب (س) که خود پرورش یافته همان ماد است بزرگترین حادثه بعد از بعثت یعنی عاشورا را روایت و زنده کرد. 

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مرکزی رشت همچنین به موضوع دفاع حضرت زهرا (س) از مقام ولایت اشاره کرد و گفت: حضرت زهرا (س) ابتدا جان خود را در دفاع از مقام ولایت سپر و بعد از آن سیاستمدارانه جایگاه ولایت و امامت را تبیین و تبلیغ کرد. 

انصاری با اشاره به لحظه شناسی حضرت زهرا (س) بیان کرد: حضرت زهرا سلام الله علی ها در برابر خواص از حیثیت مقام ولایت و حضرت علی علیه السلام به موقع قیام کرد و منتظر دیگران نماند. 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان