سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان از توزیع ۴۴۰ قلم انواع تجهیزات پزشکی و بیمارستانی در گیلان خبر داد و گفت: این اقلام که به صورت عادلانه توزیع شده حدود ۳۰ میلیارد تومان ارزش ریالی دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حیدرعلی بالو امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه توزیع انواع تجهیزات پزشکی و بیمارستانی اظهار کرد: افزایش تجهیزات پزشکی در مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های استان، همواره یکی از مهم ترین نیازمندی های این مراکز بوده که دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جهت رفع این نیازها، گام های اساسی برداشته است. 

وی با بیان اینکه در دانشگاه علوم پزشکی گیلان کارگروهی جهت نیازسنجی، تأمین و توزیع تجهیزات بیمارستانی و درمانی راه اندازی شده، افزود: این کمیته بر اساس نیازمندی های ضروری و مبرم بیمارستان ها و مراکز درمانی ایجادشده است تا با نیازسنجی های کارشناسی، فوری و مقرون به صرفه، ملزومات و تجهیزات مورد نیاز را برای این مراکز تهیه و توزیع کند. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تأمین و توزیع ۴۴۰ قلم انواع تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: این اقلام حدود ۳۰ میلیارد تومان ارزش ریالی دارند. 

بالو گفت: این اقلام بر اساس ارزیابی کارشناسان و مدیران ستادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مراکز درمانی و بیمارستانی احصا و متناسب با نیاز شهرستان ها، به صورت عادلانه توزیع شده است. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نوع و تعداد اقلام پزشکی و بیمارستانی توزیع شده نیز بیان کرد: این اقلام شامل سه دستگاه لاپاراسکوپ، هفت دستگاه رادیولوژی دیجیتال، یک دستگاه سی آرم دیجیتال، سه دستگاه ویدئواندوسکوپ کلونوسکوپ، یک دستگاه ویدئو برونکوسکوپ، ۱۶ دستگاه الکتروشوک، هفت دستگاه الکتروکاردیوگراف، یک دستگاه سونوگرافی، ۳۱ دستگاه ونتیلاتور، ۳۶ دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی، یک دستگاه اکوکاردیوگرافی، ۵۱ عدد تخت (تخت بستری، تخت معاینه، تخت برقی، تخت زایمان و تخت اتاق عمل)، سه دستگاه ماشین بیهوشی، پنج دستگاه چراغ اتاق عمل، ۵۱ عدد پمپ سرم، ۲۶ عدد پمپ سرنگ، ۱۵ عدد برانکارد و همچنین تجهیزات آزمایشگاهی نظیر بلادگاز، الکترولیت انالایزر، میکروتوم و تست ورزش هستند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان