نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دنیای غرب همواره از حقوق حیوانات، حقوق زنان و غیره دم می زند ولی زمانی زن را به عنوان برده خود قرار می دادند، گفت: امروزه نیز نگاه ابزاری به زن دارند ...

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرانزلی، آیت الله رضا رمضانی امروز در مراسم گرامیداشت یوم الله نهم دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) در بندرانزلی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر اساس سه رکن اسلام، رهبری و مردم بنا نهاده شده است، اظهار کرد: اسلام به معنای جامع و دقیق برای سعادت بشر آمده که مهم این است که ما امروز بتوانیم این اسلام را به جامعه بشری معرفی کنیم. 

وی با بیان اینکه رهبر کبیر انقلاب اسلامی این اعتقاد و باور را داشت که با اتحاد، انسجام و یکپارچگی میان ملت ها، می توان در برابر ظلم، استعمار، استکبار و استثمار جهانی ایستاد و مقاومت کرد، گفت: هر جا که مردم در تحقق و بقای نظام حضور داشته باشند، آن انقلاب بیمه خواهد بود و اگر رکن رهبری تضعیف شده و مردم انسجام را از دست بدهند، آن وقت زمینه تضعیف انقلاب و آرمان های آن فراهم می شود. 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی برای تحقق عدالت به معنای واقعی بوده است که جزو آرمان همه انبیای الهی است، افزود: جامعه بشری و انقلابی باید از عدالت به معنای واقعی برخوردار شود، همان عدالتی که قوام جامعه بر آن است؛ مردم در دورترین نقطه کشور باید طعم عدالت را بچشند. 

رمضانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بر پایه ارزش های الهی و انسانی به پیروزی رسید تا انسان جایگاه واقعی خود را پیدا کند و به حیات طیب و پاک برسد، بیان کرد: زندگی پاک بدون ایمان، اعتقاد و عمل صالح و بدون پایبندی به اخلاق ممکن نخواهد بود و اگر در جامعه ای اخلاق و عقیده پاک نباشد، آن جامعه رشد معنوی نخواهد داشت. 

 

وی، معنویت را گمشده امروز جامعه بشری دانست و تصریح کرد: دنیای غرب همواره از حقوق حیوانات، حقوق زنان و غیره دم می زند ولی زمانی زن را به عنوان برده خود قرار می دادند و امروزه نیز نگاه ابزاری به زن دارند و از آن برای رسیدن به مقاصد استفاده می کنند. 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اسلام بیشترین دفاع را از حقوق زنان داشته است، گفت: پیامبر اکرم (ص) مدافع ترین شخصیت عالم دین و سیاست برای دفاع از حقوق زنان بوده است. 

رمضانی با اشاره به اینکه ۳۰۰ آیه در قرآن مربوط به زن بوده و محتوای کامل یک سوره و حتی نام یک سوره از قرآن کریم به زن اختصاص یافته است، افزود: قرآن به معنای دقیق کلمه از زن و حقوق زنان دفاع کرده است. 

وی با اشاره به اینکه مردم بندرانزلی در عرصه های مختلف در دفاع از نظام اسلامی حضور داشته اند، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران، برخواسته از نظام و تفکر عاشورایی است.

 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضور زنان در عرصه های مختلف از آرمان های بزرگ انقلاب اسلامی بوده است، گفت: امروزه در برخی رشته ها دختران بیش از پسران تحصیل می کنند. 

رمضانی با بیان اینکه زمانی که دشمن به دنبال استعمار کشورهایی منطقه بود و امام خمینی (ره) آمد تا سیادت، بزرگی و آقایی را به ملت برگرداند، تصریح کرد: چنین نظامی با این ادبیات قطعا دشمنانی خواهد داشت تا اجازه ندهند کارآمدی داشته باشد و نظام اسلامی با اتحاد و همدلی توانست هم تثبیت شود، هم مشروعیت پیدا کند و هم کارآمدی خود را نشان دهد و هم اکنون در حال پیشرفت است. 

وی با اشاره به اینکه برخی سوء تدبیرها در جامعه باید ترمیم و اصلاح شود، گفت: نظام اسلامی در بخش علمی خیلی پیشرفت کرده ولی در حوزه عدالت گاهی کاستی یا بی تدبیری بوده است. 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ملت ایران در هر جا که لازم بوده، از جان و مال خود هزینه کرده اند، افزود: مسؤولین نظام باید ضمن وحدت در کنار مردم قرار بگیرند و از همه جهات به آن ها خدمت کنند. 

رمضانی با اشاره به اینکه بیش از ۹۵ درصد قدرت تبلیغاتی در اختیار جریان صهیونیست و استکبار است، بیان کرد: در این امپراتوری و دیکتاتوری رسانه ای هر چه به نفع جریان استکبار است را تبلیغ می کنند و هر چه به ضرر آن ها باشد مثل اربعین و رویش های انقلاب را بایکوت می کنند. 

وی با بیان اینکه دشمنان در مسائل اخیر، بیش از ۱۰۰ کشور و تمام قوا را برای ضربه زدن به نظام اسلامی بسیج کردند، گفت: در جریان اخیر منبع اخبار را شبکه های معاند ایران اینترنشنال، بی بی سی و منوتو قرار دادند و اذهان را با تبلیغات، ربات و هشتگ سازی محاصره کردند. 

 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه آمریکا و انگلیس هیچگاه برای ملت ما دلسوزی نخواهند کرد، افزود: آن ها به خاطر ضربه هایی که به واسطه حرکت های آزادی بخش در سوریه، لبنان و عراق خورده اند، ساکت نمی نشینند و ما نباید از آنان انتظار دوستی باشیم.

رمضانی با اشاره به اینک غرب مفهوم خانواده را تغییر داده و از همه ابزارهای هنری برای ترویج خشونت استفاده می کند، تصریح کرد: غرب با تغییر تعریف ها به دنبال تغییر نظام ارزشی و انسانی است، دنیای غرب به دنبال یک انسان مادی گرا و متمرکز بر لذت های مادی است. 

وی با بیان اینکه مسؤولان انقلاب اسلامی، باید به دنبال تحقق رفاه نسبی و عدالت در بخش اقتصادی و معیشتی باشند، گفت: انقلاب بر پایه باورها و ارزش ها و مقابله با ظلم و ستم بنا نهاده شده است. 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ایران اسلامی امروزه پرچمدار مقابله با نظام های تروریستی است، افزود: این در حالی است که کشورهای مدعی مقابله با تروریست، خودشان فرمانده تررویست ها هستند و قوای قضائیه، مقننه و مجریه با اتحاد، وحدت و همدلی باید قوانینی وضع کنند تا بتوانند قدرت نظام را شوکت و عظمت ببخشند. 

رمضانی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب خود را وقف نظام و انقلاب کرده است، بیان کرد: رهبر انقلاب اسلامی در مسیر تعالی نظام، پیشرفت علم، توجه به اخلاق و معنویت، تحقق عدالت، مبارزه با فساد و سبک زندگی اسلامی را مورد تاکید قرار داده اند. 

وی با بیان اینکه مردم گیلان در هشتم دی ماه سال ۸۸ با حضور در خیابان، با آرمان های انقلاب اسلامی پیمان مجدد بستند، گفت: عدالت، معنویت، امنیت و عقلانیت از آرمان های اصلی نظام مقدس اسلامی است. 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دشمن، امروز امنیت ما را نشانه گرفته است، تصریح کرد: در حوادث اخیر متاسفانه برخی از جوان ها فریب خوردند و نظام اسلامی با این افراد، با رأفت برخورد می کند ولی نسبت به اغتشاشگران و تخریب کنندگان اموال عمومی برخورد قاطع خواهد داشت. 

 رمضانی با اشاره به اینکه ما با این انقلاب و آرمان های آن پیمان بسته ایم و تا آخرین لحظه بر پیمان خود پایبند هستیم، گفت: در طول این انقلاب، جوان های پاک و اقشار مختلف مردم جان خود را فدا کرده و به شهادت رسیدند، ما هم سینه خود را آماده شهادت کرده ایم. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان