فرماندار رودسر با بیان اینکه مصرف مواد مخدر یکی از تهدیدهای جوانان و نوجوانان است، گفت: برای ریشه کنی اعتیاد در جامعه نیازمند مشارکت خانواده ها و جدیت بیشتر مدیران هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، محمدرضا شهاب زاده امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با مواد مخدر و قاچاق کالا و ارز که درسالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رودسر برگزار شد، اظهار کرد: اعتیاد به مواد مخدر از آسیب های مهم اجتماعی است که فرد را به قهقرا برده و خانواده ها را نیز متلاشی و نابود می کند. 

وی پیشگیری از اعتیاد و آگاه سازی افراد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان از عواقب ناشی از این پدیده خانمان سوز را مورد تاکید قرار داد و افزود: شناسایی نقاط آلوده به اعتیاد و برگزاری جلسات آموزشی مستمر و هدفمند به ویژه در این کانون ها می تواند نقش موثری در فرهنگ سازی و پیشگیری از اعتیاد داشته باشد.

رئیس کمیسیون مبارزه با مواد مخدر و قاچاق کالا و ارز، خواستار هماهنگی و هم افزایی بیشتر دستگاه های فرهنگی، پشتیبانی و انتظامی برای مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از آن شد و تصریح کرد: خوشبختانه در حوزه شناسایی کانون های آلوده و جمع آوری معتادان متجاهر، نیروی انتظامی خوب عمل کرده اما در سایر حوزه ها به ویژه در حوزه پشتیبانی و اشتغال نیازمند هماهنگی های بیشتری هستیم.

فرماندار رودسر، مواد مخدر را یکی از ابزارهای دشمن برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی خواند و افزود: مصرف مواد مخدر یکی از تهدیدهای جوانان و نوجوانان است و متاسفانه در اغتشاشات اخیر اکثر بازداشت شدگان مصرف دخانیات و مواد مخدر داشتند و در حالت عادی نبودند.

شهاب زاده با تاکید بر لزوم استفاده از همه ظرفیت دستگاه های فرهنگی و خدماتی در مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر بیان کرد: خوشبختانه بهزیستی، کمیته امداد و ورزش و جوانان از امکانات خوبی بهره مند هستند که می طلبد برای ریشه کن کردن اعتیاد در جامعه از این ظرفیت ها بهتر بهره کرد.

وی خطاب به مدیران ادارات عضو کمیسیون مبارزه با مواد مخدر و قاچاق کالا و ارز برای داشتن برنامه هدفمند جهت کمک به اخذ تصمیمات راهبردی تر در این جلسات گفت: برای ریشه کنی اعتیاد در جامعه نیازمند مشارکت خانواده ها و جدیت بیشتر مدیران هستیم.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان