آستانه اشرفیه - استاندار گیلان با تاکید بر مانع زدایی در مسیر جامعه صیادی استان، گفت: تمام ظرفیت دستگاه های اجرایی گیلان برای حل مشکلات صیادان استان بسیج می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی ظهر شنبه در حاشیه بازدید از پره صیادی بندرکیاشهر، اظهار کرد: حل و بررسی مشکلات جامعه صیادی گیلان در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به بخشی از چالش های پیش روی صیادان گیلانی، افزود: حل مشکل بیمه صیادان که از مصوبات سفر هیئت دولت به گیلان است در دستور کار قرار دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه درآمد صیادان منعطف به صید و صیادی است، گفت: باید تدبیراتی اندیشیده شود تا با کاهش صید، امورات اقتصادی و معیشتی صیادان دچار خدشه نشود.

عباسی، صیادی و کشاورزی را حرفه اصلی گیلانیان برشمرد و بیان کرد: لحاظ بسته حمایتی با فراهم کردن بسترهای اقتصادی و اشتغال آفرین برای جامعه صیادی گیلان ضرورت دارد.

وی از تشکیل کمیته بررسی مشکلات جامعه صیادی گیلان خبر داد و افزود: فرمانداران شهرستان های ساحلی موظف به تشکیل ستاد حل مشکلات صیادان هستند و این کار باید هر چه سریع تر انجام شود.

استاندار گیلان با تاکید بر مانع زدایی در مسیر جامعه صیادی استان، بیان کرد: تمام ظرفیت دستگاه های اجرایی گیلان برای حل مشکلات صیادان استان بسیج می شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان