آستارا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه ظرفیت های گردشگری در آستارا نیازمند توجه ویژه است، گفت: صنعت گردشگری باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی جهانی ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه و آغاز به کار همایش فرصت های سرمایه گذاری گردشگری اظهار کرد: آستارا دارای ظرفیت های بی شمار در حوزه گردشگری است و باید به این بخش توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه آستارا شهری با ظرفیت های ساحلی و جنگلی دارای فرصت های غنیمتی برای سرمایه گذاری است، افزود: برگزاری همایش ها و نمایشگاه ها سبب ایجاد فرصت های شغلی انسجام یافته ای برای ارتباط بین بخش خصوصی و دولتی تلقی می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان بر تعیین تکلیف موضوعات مربوط به سرمایه گذاری در بخش گردشگری شهرستان آستارا تاکید کرد و ادامه داد: استان گیلان بویژه شهرستان آستارا فرصت های گردشگری ناشناخته ای برای سرمایه گذاران و فعالان این عرصه است و این نمایشگاه زمانی مغتنم برای معرفی و تسهیل سرمایه گذاری و توسعه استان در حوزه گردشگری است.

جهانی با تاکید بر اینکه مشکلات بر سر راه سرمایه گذاران باید برطرف شود تا شاهد رونق بیش از پیش صنعت گردشگری در منطقه باشیم، اضافه کرد: توجه به صنعت گردشگری باید در اولویت قرار گیرد.

استفاده بهینه از فرصت های سرمایه گذاری در آستارا

غلامرضا مرحبا نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این مراسم بر استفاده بهینه از فرصت های سرمایه گذاری گردشگری شهرستان آستارا تاکید کرد و افزود: توجه به صنعت گردشگری باید در اولویت قرار گیرد افزود: این امر برای پیشبرد اقتصادی، اشتغالزایی و بهره مندی از گردش مالی مناسب ضرورت دارد.

وی ادامه داد: لزوم حمایت از سرمایه گذاران و برطرف شدن مشکلات و موانع آنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

آستارا شهر فرصت های طلایی است

عنایت رضایی پور فرماندار آستارا نیز در این مراسم اظهار داشت: آستارا شهر فرصت های طلایی است که در حوزه های مختلف به ویژه بخش گردشگری ظرفیت های خوبی دارد.

وی با تاکید بر اینکه داشتن نگاه ویژه به آستارا می تواند فرصت های شغلی ایجاد و موجب شکوفایی منطقه شود، ادامه داد: حمایت از سرمایه گذاران و برطرف شدن مشکلات و موانع آنان بسیار مهم است.

جذب گردشگر و اشتغالزایی سبب توسعه منطقه می شود

میثم الوان پور شهردار شهر آستارا نیز در ادامه این نشست تاکید کرد: با جذب گردشگر و اشتغال زایی قطعاً توسعه منطقه را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر و در راستای سرمایه گذاری در آستارا خیزهای مثبتی برداشته شده است، ادامه داد: امیدواریم تفاهم نامه های مناسبی در این همایش به امضا برسد تا در آینده نزدیک تبدیل به قراردادهایی شوند که به مرحله اجرا دربیایند و مردم از نتایج آن بهره مند شوند.

الوان پور آستارا را سرشار از مواهب الهی، جاذبه های گردشگری، تاریخی دانست و اضافه کرد: با سرمایه گذاری در صنعت گردشگری علاوه بر جذب گردشگر، اشتغال زایی و توسعه منطقه را شاهد خواهیم بود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان